استفاده از هوش مصنوعی برای درمان آرتروز

استفاده از هوش مصنوعی برای درمان آرتروز

بست روید: محققان برای نخستین بار از هوش مصنوعی برای پی بردن به نحوه پیشرفت بیماری آرتروز در بدن كودكان و میزان احتمال بهبود آنها كمك گرفته اند.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، آرتروز یكی از بیماری های خطرناكی است كه احتمال ابتلای كودكان به آن وجود دارد و در شرایطی كه برخی از كودكان مبتلا در گذر زمان بهبود می یابند، بیماری بعضی از آنها باز بدتر شده و به مراقبت های جدی پزشكی نیاز پیدا می كنند.
یك روش جدید مبتنی بر خودآموزی كامپیوتر ها و هوش مصنوعی، پیش بینی این مساله كه كدامیك از كودكان مبتلا به آرتروز بهبود یافته و كدامیك به درمان نیاز پیدا می كنند را مشخص می كند. این نخستین بار است كه پیش بینی شرایط آتی كودكان مبتلا به آرتروز با چنین دقتی ممكن می شود.
محققان دانشگاه تورنتو با جمع آوری اطلاعات پزشكی ۶۴۰ كودك مبتلا به آرتروز طی سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ موفق به ابداع این روش درمانی شده اند و در نهایت الگوی هوشمند خودرا طراحی نموده اند.
در این روش با بررسی استخوان های نواحی مختلف بدن مانند انگشتان، مچ دست، مچ پا، زانو و غیره می توان كودكان را بر حسب شرایطی كه در آینده پیدا می كنند، گروه بندی كرد. انتظار می رود در آینده با افزایش دقت این روش، از هزینه ها و مدت زمان لازم برای درمان این بیماری مهلك كاسته شود.

1397/12/08
15:22:05
5.0 / 5
4989
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید