تولید باتری اتانولی با ظرفیت بالای شارژ برای خودرو های برقی

تولید باتری اتانولی با ظرفیت بالای شارژ برای خودرو های برقی

بست روید: پژوهشگران از تولید نوعی باتری ارگانیک جدید جهت استفاده در خودرو های برقی آگاهی داده اند که استفاده از اتانول در آن ظرفیت شارژ باتری مذکور را افزایش داده است.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، امروزه در خودرو های برقی بطور عمده از باتری های لیتیومی استفاده می شود. اما این باتری ها هم مشکلات زیست محیطی دارند و هم نمی توان ظرفیت شارژ آنها را از حد خاصی بیشتر کرد. پژوهشگران دانشگاه هوستون برای حل این مشکل از تولید باتری های ارگانیک جدید آگاهی داده اند.
یکی از اجزای خطرناک باتری های لیتیومی کبالت است که هم سبب آلودگی زیست محیطی می شود و هم امکان انفجار آن زیاد است. برای حل این مشکل نیکل و برخی مواد دیگر برای جایگزینی پیشنهاد شده اند.
در باتری ارگانیک جدید برای ساخت کاتد از یک ماده آلی به نام پی تی او استفاده شده است. همین طور از اتانول بعنوان یک حلال برای بهبود عملکرد آن بهره گرفته شده است. با بهره گیری از این روش انتقال یون ها به داخل کاتد تسهیل شده و چگالی باتری نیز افزایش می یابد.
محققان مدعی هستند عملکرد این باتری در خودرو های برقی در حوزه شارژ تا ۸۳ درصد بهتر از باتری های عادی لیتیومی است و انتظار می رود باتوجه به هزینه پایین ساخت در آینده نزدیک برای تولید انبوه آن اقدام گردد.


منبع:

1400/03/31
23:16:48
5.0 / 5
972
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید