تولید گاز طبیعی از نور خورشیدهای مصنوعی ممكن می شود

تولید گاز طبیعی از نور خورشیدهای مصنوعی ممكن می شود

بست روید: پژوهشگران اتریشی کارخانه ای تأسیس کرده اند که می تواند از نور یک خورشید مصنوعی برای استخراج هیدروژن و دی اکسیدکربن و تولید گاز طبیعی استفاده نماید.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، در خیلی از کشورها زمستان های طولانی سبب می شود تا میزان انرژی خورشیدی در دسترس محدود شده و پس تولید انرژی بدین شیوه دشوار شود. سیستم های تبدیل انرژی بوسیله خورشیدهای مصنوعی می توانند بعنوان جایگزینی مناسب به کار گرفته شوند.
از این سیستم ها تابحال برای تامین انرژی خورشیدی استفاده می شد. ولی حالا می توان از این فنآوری برای تهیه گاز طبیعی در عمق زمین نیز استفاده نمود.
فناوری مورد اشاره با پشتیبانی مالی اتحادیه اروپا ابداع شده و چند شرکت سوئیسی نیز در تکمیل آن مشارکت داشته اند. در این پروسه از برق تولید شده با بهره گیری از صفحات خورشیدی و توربین های بادی برای تولید هیدروژن استفاده می شود. همین طور برق به دست آمده در این پروسه در یک پروسه الکتروسیس برای جدا کردن هیدروژن و اکسیژن آب به کار گرفته می شود. سپس هیدروژن به دست آمده همراه با دی اکسیدکربن مایع به مخازن گاز به وجود آمده در زیر زمین تزریق می شوند.
فرایند تولید گاز طبیعی به این شکل کم هزینه و سریع است و در صورت لزوم از گازهای مورد اشاره می توان برای تولید گاز متان یا آب نیز استفاده نمود. میزان راندمان این فناوری تبدیل انرژی خورشیدی یا باد به برق و گاز طبیعی ۶۰ درصد است.


منبع:

1400/04/02
22:51:26
5.0 / 5
791
تگهای خبر: سیستم , شركت , فناوری , هزینه
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید