كامپیوتر های كوانتومی كم حجم از راه می رسند

كامپیوتر های كوانتومی كم حجم از راه می رسند

کامپیوتر های کوانتومی به طور معمول فضای زیادی اشغال می کنند. پژوهشگران با بهره گیری از تکنولوژیهای جدید در تلاش هستند تا کامپیوتر های کوانتومی کم حجم تولید کنند و به موفقیت هایی نیز رسیده اند.به گزارش بست روید به نقل از زد دی نت، نصب کامپیوتر های کوانتومی نیازمند استفاده از سالن های بزرگ و ابزار پیچیده است. ولی حالا فناوری جدیدی به کار گرفته شده که نتیجه آن ساخت یک کامپیوتر کوانتومی جدید است که تا بدان حد کوچک است که تنها به اندازه یک کمد در یک اتاق فضا اشغال می کند.
پژوهشگران دانشگاه اینزبرگ اتریش با پشتیبانی مالی اتحادیه اروپا و در قالب طرحی ۱۰ میلیون یورویی به نام AQTION موفق به تولید کامپیوتر کوانتومی شده اند که در دو قفسه سرور ۱۹ اینچی جای می گیرد. همین طور اتصال این کامپیوتر به برق نیز پیچیدگی چندانی ندارد.
رایانه های کوانتومی عادی به طور معمول در فضاهای آزمایشگاهی به وسعت ۳۰ تا ۵۰ متر مربع نصب می شوند. در این کامپیوتر ها از یون ها که اتم هایی تک بار هستند بعنوان کیوبیت استفاده می شود و اطلاعات کوانتومی بصورت رمزگذاری شده در این یون ها ذخیره می شود و در قالب پالس های لیزری کنترل و مدیریت می شود.

1400/04/03
15:14:28
5.0 / 5
1124
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید