در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

تولید گرمكن های صندلی و پنل خودرو ها با جوهرهای نانو

تولید گرمكن های صندلی و پنل خودرو ها با جوهرهای نانو

به گزارش بست روید یک شرکت دانش بنیان به منظور تولید و توسعه محصولات حوزه الکترونیک چاپی، چاپگری به بازار عرضه نموده که با کمک جوهرهای نانویی می تواند محصولاتی نظیر گرمکن صندلی و سنسور و پنل خودرو ها تولید نماید.به گزارش بست روید به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، علی قره خانی مدیر تحقیق و توسعه یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: ما چاپگری برای توسعه فناوری الکترونیک چاپی ارائه کرده ایم که می توان با بهره گیری از این چاپگر مدارات الکترونیکی را به چاپ رساند.
وی با اعلان اینکه همچون کاربردهای این چاپگر استفاده از آن در تولید منسوجات است، اظهار داشت: با این فناوری می توان انواع مختلف گرمکن و سنسور را روی پارچه چاپ کرد و از آن پارچه در تولید لباس استفاده نمود. این چاپگر در صنعت خودروسازی کاربرد دارد؛ همین طور در خودرو های امروزی در بخش پنل و گرمکن های صندلی از این فنآوری استفاده می شود.
وی با تاکید بر این که آینده الکترونیک به سمت الکترونیک چاپی یا الکترونیک پوشیدنی می رود، اظهار داشت: حوزه الکترونیک چاپی در جهان، حوزه ای نو قلمداد می شود؛ بدین سبب ما انتظار داریم بازار خوبی بواسطه محصولاتی از این چاپگر داشته باشیم.
قره خانی اظهار داشت: این دستگاه الکترونیک چاپی برای تولید محصولات الکترونیکی در زمینه های مختلف قابل استفاده می باشد. هزینه پایین، سبک بودن، ضخامت کم، سازگاری با محیط زیست، انعطاف پذیری و پایداری همچون مزایای این فناوری است.
با توجه به بازار ۳۰ میلیارد دلاری محصولات حوزه الکترونیک چاپی و پیش بینی بازاری بیش از ۷۵ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۷ در کنار عدم نیاز به زیرساخت های پیچیده و توانمندی های موجود داخلی؛ محصولات حوزه الکترونیک چاپی می تواند از اهمیت به سزایی در رشد و توسعه صنعت نانو در کشور برخوردار باشد.


منبع:

1400/04/07
13:36:41
5.0 / 5
974
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید