تولید ربات حشره ای سریع با قابلیت آوارنوردی

تولید ربات حشره ای سریع با قابلیت آوارنوردی

بست روید: پژوهشگران دانشگاه برکلی از تولید ربات حشره ای جدیدی آگاهی داده اند که می تواند با سرعت بسیار زیادی از انواع موانع بالا رود و برای جستجو در بین آوارها ابزاری مناسب می باشد.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، این ربات حتی از توانایی بالا رفتن از سطوح عمودی نیز برخوردارست و از تغییر ولتاژ برای تغییر میزان چسبندگی و چرخش های تند استفاده می نماید.
بخش اصلی این ربات یک بدنه مستطیلی شکل از جنس پلی وینیلیدن فلوراید (PVDF) است که با بهره گیری از یک پلیمر الاستیک تولید شده و با اتصال جریان متناوب برق به آن بطور مکرر خم و راست می شود و همین مورد حرکت ربات مورد اشاره را به سمت جلو ممکن می کند.
ربات چند سانتیمتری مذکور در صورت قرار گرفتن بر روی یک سطح صاف، می تواند در هر ثانیه ۲۰ برابر طول بدنش رو به جلو حرکت نماید و حتی مقادیر کمی بار را نیز حمل کند. البته قدرت مانور این ربات کم است و مقرر است مهندسان در نسخه جدید ربات مورد اشاره این مشکل را نیز برطرف کنند.
این ربات از هوش زیادی نیز برخوردارست و بعنوان مثال می تواند با بررسی مسیر پیش رو در عرض چند ثانیه از یک مارپیچ بیرون رود. با نصب سنسورهای گازی بر روی ربات مذکور می توان از آن برای شناسایی نقاط آلوده به انواع گاز بهره برد و پس ربات مورد اشاره می تواند ابزاری برای شناسایی موارد نشت گاز باشد.
این ربات در دو مدل تولید می شود که یکی بطور مستقیم به برق متصل می شود و دیگری با باتری کار می کند. مدلی که بطور مستقیم به برق متصل می شود، سرعت بیشتری دارد و در هر ثانیه ۲۸ برابر طول بدنه خود رو به جلو حرکت می کند. مدل باتری دار با هر بار شارژ برای ۱۹ دقیقه قابل استفاده می باشد و می تواند حداکثر ۳۱ متر از مرکز کنترل خود فاصله بگیرد.


منبع:

1400/04/17
13:02:51
5.0 / 5
788
تگهای خبر: ابزار , باتری , دانشگاه , ربات
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید