رئیس هیات عامل صندوق نوآوری خبر داد:

سازمان تبلیغات علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان

سازمان تبلیغات علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از فعالیت ۱۱ صندوق جسورانه بورسی اطلاع داد و اظهار داشت: ۴ نهاد همچون سازمان تبلیغات علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان هستند.به گزارش بست روید به نقل از مهر، دکتر علی وحدت در گردهمایی فعالان بازار سرمایه و نقش نهادهای مالی در توسعه سرمایه گذاری جسورانه، تأمین مالی حوزه نوآوری و فناوری کشور را مأموریت اصلی این صندوق دانست و اضافه کرد: اعطای وام و تسهیلات، صدور ضمانت نامه، راه اندازی صندوق های جسورانه و سرمایه گذاری خطر پذیر اقدامات این صندوق برای پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان است که بر این اساس از ۴۸ طرح در چارچوب سرمایه گذاری خطر پذیر حمایت شده است.
رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: صکوک نوآوری از دیگر طرح های اجرا شده در صندوق نوآوری است که حالا این طرح به کندی پیش می رود.
وحدت با ا شاره به فعالیت صندوق های جسورانه بورسی اظهار داشت: تابحال ۱۱ صندوق جسورانه بورسی تشکیل شده و ما با این صندوق ها همکاری داریم. از این تعداد ۴ صندوق فعال می باشند و موافقت اصولی ۴ صندوق هم صادر شده ولی پذیره نویسی نشدند و ۳ مورد دیگر درحال دریافت موافقت اصولی هستند.
وی با اشاره به اینکه صندوق های جسورانه بورسی ظرفیت‎های مناسبی برای پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان دارند، تصریح کرد: حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان ظرفیت در این صندوق های جسورانه بورسی بوجود آمده است.
رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: سازمان های تبلیغات اسلامی، سازمان اوقاف، سازمان کوثر و صندوق بازنشستگی همچون نهادهایی به شمار می روند که علاقمند به سرمایه گذاری در پروژه های دانش بنیان هستند.
وی اضافه کرد: ما ظرفیت بزرگی داریم که با فعالیت بیشتر از ۶ هزار شرکت دانش بنیان و ۱۰ هزار استارت آپ نمایان است اما مسئله اصلی در این حوزه اتصال اعتبارات نهادها و نقدینگی موجود در کشور با نیازی که در حوزه استارت آپی و دانش بنیانی وجود دارد.
وحدت با تکیه بر این که سال جاری باید سال جهش ابزار و بستر صندوق های جسورانه باشد، اظهار داشت: بزرگترین چالش ما در این حوزه به هم رسانی عرضه و تقاضا است.

1400/04/23
11:40:01
5.0 / 5
789
تگهای خبر: ابزار , شركت , فناوری , نوآوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید