در گفت و گو با بست روید مطرح شد

امرار معاش بیشتر خانواده با كسب و كارهای اینترنتی

امرار معاش بیشتر خانواده با كسب و كارهای اینترنتی

رییس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران می گوید بجای ایجاد محدودیت باید مسیر راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی را هموار نماییم چون افراد زیادی از این طریق امرار معاش و ارتزاق می کنند. او ابراز امیدواری کرده مجلس و دولت جدید با درک مشکلات معیشتی و شغلی مردم در این شرایط حساس رویکرد حمایتی در قبال کسب و کارهای اینترنتی داشته باشند.محمدرضا تاجیک در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر تسهیل پروسه راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی اظهار نمود: با شیوع ویروس کرونا به سبب مشکلاتی که برای بیشتر کسب وکارها در کشور به وجود آمد، مشاغل و واحدهای صنفی به ناچار به فروش اینترنتی روی آوردند و هم اکنون نیز بیشتر خانواده ها بوسیله فضای مجازی و اینترنت با فروش و عرضه البسه و پوشاک، مواد خوراکی و غذایی امرار معاش و ارتزاق می کنند پس باید رویکردها به سمت پشتیبانی از این مشاغل باشد و بجای ایجاد محدودیت، مسیر را برای توسعه و راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی هموار نماییم.

وی ابراز امیدواری کرد: رویکرد مجلس و دولت جدید در قبال کسب و کارهای اینترنتی به شکلی باشد که معیشت آحاد جامعه را در نظر بگیرند و از مشاغل و کسب و کارهایی که در بستر اینترنت شکل می گیرند، حمایت کنند.

تاجیک اضافه کرد: به سبب کرونا خیلی از مشاغل به شدت لطمه دیدند و در کنار آن، همیشه گروه های لطمه پذیری بوده و هستند که نیاز به کمک و حمایت دارند پس توقع ما از مجلس و دولت جدید این است که مشکلات معیشتی و شغلی مردم را در این شرایط حساس درک و از آنها حمایت کنند.

رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در ادامه به مزایای راه اندازی مشاغل اینترنتی اشاره نمود و اظهار داشت: در بحث ایجاد کارگاههای تولیدی شاید با موانع خیلی از جمله گرفتن مجوزهای مختلف روبه رو باشیم ولی در کسب و کارهای اینترنتی این مشکلات دیده نمی گردد البته انتظار می رود که نظارت بر فعالیت مشاغل اینترنتی صورت گیرد تا کیفیت کالاها مدنظر قرار گیرد و جلوی سو استفاده ها گرفته شود و کسب وکارها بصورت زیرزمینی و غیررسمی ایجاد نشوند.

به گفته وی، در بحث مشاغل اینترنتی موضوع تامین اجتماعی و آینده خیلی از افرادی که می خواهند بازنشسته شوند، مطرح است که دستگاه های متولی می توانند دراین زمینه وارد عمل شوند و با شناسایی و ساماندهی این کسب وکارها زمینه بیمه شاغلین این حوزه را فراهم آورند.

این مقام مسئول کارگری اشاره کرد: خوشبختانه بحث ساماندهی تاکسی های اینترنتی از مدت ها قبل صورت گرفته و در بخش استارت آپها نیز این کار در حال انجام می باشد و عمدتا استارتاپ های رسمی که بصورت شرکتی به ثبت رسیده اند شناسایی و ساماندهی می شوند.


تاجیک در آخر ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی را در کاهش هزینه و قیمت تمام شده آنها موثر خواند و اظهار داشت: راه اندازی مشاغل اینترنتی به نفع آحاد جامعه است تا کالا و خدمات مورد نیاز خودرا با کمترین بها دریافت نمایند به شرطی که کنترل و نظارت بر روند فعالیت این نوع کسب وکار برای جلوگیری از متضرر شدن مصرف کنندگان وجود داشته باشد و دولت با اتخاذ راه حل مناسب کسب و کارهای اینترنتی را ساماندهی و تقویت کند.
1400/05/04
10:37:24
5.0 / 5
652
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , فروش
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید