۱۸درصد بهتر از ۷ نانومتری؛

اینتل تراشه های یك نانومتری تولید می كند

اینتل تراشه های یك نانومتری تولید می كند

به گزارش بست روید در شرایطی که اینتل برای عرضه تراشه های هفت نانومتری جدید در سال ۲۰۲۳ برنامه ریزی کرده، خبرهایی در مورد تلاشهای آن برای تولید تراشه های یک نانومتری هم شنیده می شود.به گزارش بست روید به نقل از انگجت، تراشه های راکت لیک هفت نانومتری تا سال ۲۰۲۳ به بازار نمی آیند، اما اینتل در نبرد با رقیب نزدیک خود ای ام دی برنامه های خاصی برای سال ۲۰۲۴ دارد. این شرکت در این سال طراحی نخستین تراشه های خود با ترانزیستورهای یک نانومتری و حتی کوچک تر را به پایان می رساند.
برای اندازه گیری این تراشه ها از واحد طول آنگستروم استفاده می شود. هر انگستروم معادل ده به توان منفی ده است. تراشه های مذکور اینتل ۲۰ ای نام خواهند گرفت و در آنها از ترانزیستورهای RibbonFET استفاده خواهد شد. معماری این تراشه ها برای نخستین بار از سال ۲۰۱۱ به این سو، به صورت کامل تغییر یافته است.
یک تکنولوژی جدید به کار گرفته شده در این تراشه ها پاور- ویا نام دارد که سبب انتقال سریع برق به ویفر تراشه می شود که بهره وری تراشه ها را زیاد می کند. اینتل امیدوار است بتواند نمونه های اولیه این تراشه ها را در سال ۲۰۲۴ عرضه نماید. گفته می شود عملکرد تراشه های مذکور تا ۱۸ درصد بهتر از تراشه های ۷ نانومتری فعلی است.

1400/05/06
08:08:08
5.0 / 5
415
تگهای خبر: تكنولوژی , شركت , طراحی
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید