دستگاه همگن كننده تركیبات آزمایشگاهی در كشور ساخته شد

دستگاه همگن كننده تركیبات آزمایشگاهی در كشور ساخته شد

دستگاه همگن کننده ترکیبات آزمایشگاهی توسط محققان کشور ساخته شد.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری، تجهیزات پیشرفته ای جهت بررسی یک سلول یا مولکول استفاده می شود که همگن کننده یکی از آنها است و در پژوهش های زیستی و سلولی به کار می آید.
آزمایشگاه های پژوهشی و تحقیقاتی به جهت اینکه بتوانند فرایند آزمایش را سرعت ببخشند از تجهیزاتی استفاده می نمایند که مواد مورد نیاز را مخلوط کرده تا ماده ای همسان عرضه شود. تجهیزاتی که همگن کننده نامیده می شود و ساخت آن از فناوری بالایی برخوردار می باشد. نیاز آزمایشگاه ها به این دستگاه پیشرفته، عموما از مسیر واردات تأمین می شد.
آرمان شهابی مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده این دستگاه عنوان اظهار داشت: دستگاه همگن کننده برای آزمایشات سلولی و مولکولی حالا ایران ساخت شده است.
این فعال فناور ضمن اشاره به کاربرد گسترده این دستگاه در آزمایشگاه های زیستی، سلولی و مولکولی اظهار داشت: پژوهشگران به جهت اینکه بتوانند ساختار سلول یا بافت ها را مورد بررسی قرار دهند، باید تلفیقی از سیال و جامد را ایجاد کنند، بدون آن که به پروتئین سلول صدمه ای وارد شود.
وی با بیان اینکه دستگاه همگن کننده ایران ساخت منطبق با استانداردهای بین المللی و کیفیتی هم پای نمونه های وارداتی ساخته شده است، افزود: خصوصیت منحصر به فرد ما این بود که توانستیم از تجربه و تخصص دانش آموختگان برترین دانشگاه های کشور استفاده نماییم و به ساخت بعضی از مهم ترین تجهیزاتی که در سلامت و پژوهش کاربرد فراوانی دارند دست بزنیم.
شهابی خاطرنشان کرد: دستگاههای همگن کننده حالا در راه تولید صنعتی و تولید انبوه قرار گرفته اند.


منبع:

1400/05/06
22:44:27
5.0 / 5
553
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید