وزیر ارتباطات اعلام كرد

تمامی داده های دولتی داخل کشور میزبانی می شوند

تمامی داده های دولتی داخل کشور میزبانی می شوند

بست روید: بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سال 1392، داده های حدود 40 درصد از دستگاه های دولتی، برای ارائه  خدمات الکترونیکی در خارج از کشور میزبانی می شد اما اکنون تمامی داده های دولتی درون کشور میزبانی می شوند.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در توییتر نوشت: مجموع خدمات دولت به مردم ۵۹۶۸ خدمت است که در گام اول دولت الکترونیکی باید الکترونیکی می شدند. نخستین ارزیابی در آخر ۹۵ انجام شد که تنها ۱۱۰ خدمت الکترونیکی بود. حالا در سال ۱۴۰۰ تعداد ۴۹۹۷ (۸۴ درصد) خدمت الکترونیکی شده اند.
وی با اعلان اینکه در گام دوم دولت الکترونیکی، تبادل اطلاعات بین دستگاهها بایستی میسر می شد، اضافه کرد: در سال ۱۳۹۲، تعداد تبادل اطلاعات بین دستگاهی صفر، در آخر سال ۱۳۹۶ به عدد ۹۷ میلیون رسید و هم اینک تا ابتدای مرداد ۱۴۰۰ از عدد ۲.۸ میلیارد عبور کرده است. ارائه خدمات یکپارچه، گام سوم دولت الکترونیکی بود که با تعریف ۲۳ پروژه مهم مورد پیگیری قرار|گرفت. سلامت الکترونیکی، سامانه جامع تجارت، مالیات الکترونیکی و سامانه ستاد از با اهمیت ترین این پروژه ها بود.
آذری جهرمی اشاره کرد: در سال ۱۳۹۲، بنا بر اعلام دبیر وقت شورای عالی فضای مجازی، داده های حدود ۴۰ درصد از دستگاه های دولتی، برای ارائه خدمات الکترونیکی در خارج از کشور میزبانی می شد. اکنون با گسترش چشم گیر دولت الکترونیکی، تمامی داده های دولتی درون کشور میزبانی می شوند.
به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، آذری جهرمی قبل از این نیز با تاکید بر اهتمام دولت به الکترونیکی شدن خدمات و دسترسی شهروندان، اظهار داشته بود: بنا بر آمار دبیر شورای عالی فضای مجازی در سال ۱۳۹۲، ۴۰ درصد اطلاعات دولت در خارج از کشور «هاست» می شد و خدمات الکترونیک دولت میزبانی آن در خارج از کشور بود، در سال ۱۳۸۹، ۴۸ درصد اطلاعات کشور خارج از کشور نگهداری می شد و امروز باتوجه به زیرساخت هایی که در دولت توسعه داده شده ما هیچ دستگاه دولتی نداریم که اطلاعات آن خارج از کشور «هاست» شود.
منبع:

1400/05/12
11:59:09
5.0 / 5
569
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید