تولید سوئیچ حرارتی برای سرد و گرم کردن باتری ها

تولید سوئیچ حرارتی برای سرد و گرم کردن باتری ها

به گزارش بست روید محققان با استفاده از فوم گرافنی نوعی سوئیچ حرارتی تولید کرده اند که میتوان از آن برای گرم و سرد کردن باتری ها در هر زمان و بر اساس نیاز کاربران استفاده نمود.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، باتری ها در مقابل هوای به شدت سرد و گرم صدمه پذیر هستند و برای حل این مشکل نوعی سوئیچ حرارتی ساخته شده که می تواند بر اساس خواست افراد دمای باتری را گرم یا سرد کند تا از صدمه دیدن آنها جلوگیری شود.
فوم گرافنی مورد اشاره می تواند در صورت سرد بودن هوای محیط بیرون، گرما را در محیط اطراف باتری حبس کند یا اجازه دهد گرمای بیش از اندازه از محیط اطراف باتری تخلیه شود تا باتری به سرعت سرد شود.
با توجه به این که باتری های لیتیومی تنها باید در دمای بین صفر تا ۴۵ درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار بگیرند، این فناوری به حفظ سلامت باتری ها بخصوص در زمان شارژ شدن آنها کمک می نماید. ضخامت فوم گرافنی بین ۰.۲ تا ۱.۲ میلیمتر در نوسان است و مانند یک عایق حرارتی عمل می کند.
این عایق مفید را میتوان در گوشیهای تلفن همراه و لپ تاپ ها برای پیشگیری از گرم و سرد شدن زیاد باتری ها به کار گرفت و حتی امکان نصب آن برای ایمن سازی باتری های خودرو های برقی هم وجود دارد.

1400/05/28
13:53:13
5.0 / 5
444
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید