یازدهمین نامه بذرپاش

وزیر جدید ارتباطات در جریان تکالیف قانونی معوقه قرار گرفت

وزیر جدید ارتباطات در جریان تکالیف قانونی معوقه قرار گرفت

به گزارش بست روید رئیس کل دیوان محاسبات کشور در ادامه ی نامه هایی که به خطاب به دولتمردان سیزدهم ارسال می کند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را در جریان احکام قانونی تحقق نیفتاده در این وزارت خانه قرار داد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، به نقل از دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، در نامه مهرداد بذرپاش با بیان این که مبنای رسیدگی دیوان محاسبات در حوزه های مالی و رعایت و عملکرد، اسناد بالادستی، سیاست های اقتصاد مقاومتی، شعار سال و قوانین ۷گانه در رابطه با تولید است، اهتمام بیشتر بر اجرای قوانین مورد تاکید واقع شده است.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن اشاره به اقدامات اولیه احکام تاسیس شرکت انتقال(ترانزیت) ارتباطات بین الملل به منظور حضور مؤثر در بازارهای منطقه ای و بین المللی صدور خدمات فنی و مهندسی، یادآور شده است که ایجاد تمام زیرساخت های لازم برای تعامل اطلاعاتی بین دستگاههای اجرایی و افزایش خدمات و فعالیت دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات(ICT) روستایی اجرایی نشده اند.
همینطور ضمن اشاره به تکلیف قانونی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات تا آخر قانون برنامه ۵ ساله ی ششم توسعه، از عدم تحقق آن اطلاع داده است؛ وظیفه ای که هدف آن ایجاد امنیت پایدار سایبری جهت قرار گرفتن در جایگاه ۳ کشور اول منطقه در این حوزه می باشد.
در بخش دیگری از نامه بذرپاش به زارع پور، فهرستی از پروژه های در رابطه با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که تکمیل نشده اند، جهت سرعت بخشیدن به تکامل آنها، ذکر شده است. این پروژه ها عبارتند از:
– ایجاد کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات
– ۲ برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب و کار دیجیتال با مشارکت حداکثری بخش خصوصی
– افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به شبکه ملی اطلاعات و پشتیبانی از توسعه مراکز داده و شبکه توزیع محتوا
– دولت الکترونیک و همراه
– ساماندهی منابع کمیاب ملی از قبیل طیف فرکانس و شماره
– مدیریت نشانی مکان محور و استعلامات میان دستگاهی اماکن (GNAF)
– ساخت ماهواره سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتی بومی
منبع:

1400/07/11
10:11:36
5.0 / 5
220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید