معاون علمی و فناوری مطرح كرد؛

استرداد 4درصد عوارض دریافتی شهرداری ها به پارک های علم و فناوری

استرداد 4درصد عوارض دریافتی شهرداری ها به پارک های علم و فناوری

به گزارش بست روید معاون علمی و فناوری اظهار داشت: سهم شهرداری ها از عوارض ارزش افزوده به پارک های علم و فناوری مسترد می شود تا با کاهش هزینه ها، زمینه زیست بوم نوآوری را فراهم آورد.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی وفناوری، سورنا ستاری با اشاره به اختصاص سهم عوارض ارزش افزوده به شرکت های مستقر در پارک ها اظهار داشت: با تصویب بخشنامه اجرائی مربوط به عوارض ارزش افزوده دریافتی از شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری، هزینه جاری شرکت های مستقر کاهش پیدا می کند.
ستاری، با اشاره به اینکه ۴ درصد عوارض شهرداری مربوط به شرکتهای عضو پارک ها، به خود پارک مسترد می شود افزود: این میزان، صرف هزینه های زیرساخت و توسعه خدمات شهری خواهد شد و بصورت غیر مستقیم، صرف توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری می شود.
وی اضافه کرد: این ۴ درصد از مالیات بر ارزش افزوده، سهم شهرداری ها بود که برمبنای تبصره ۷ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده، عوارض ارزش افزوده دریافتی از شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری، به این کسب وکارها اختصاص خواهد یافت.
رئیس بنیاد ملی نخبگان، افزود: تا قبل از این مصوبه، پارک های علم و فناوری، خصوصاً آن دسته ای که مبادرت به واگذاری ارضی به شرکتها و مؤسسات فناور می کردند، نسبت به دریافت خدمات شهری و تامین زیرساخت های لازم برای فعالیت شرکتها با مشکل تامین اعتبار مواجه بودند.
ستاری، با اشاره به اینکه سهم این عوارض زمینه ساز کاهش هزینه شرکت های مستقر در پارک ها خواهد شد، افزود: در این بخشنامه، عوارض ارزش افزوده شرکت های مستقر در هر پارک که توسط سازمان امور مالیاتی کشور بصورت ماهانه دریافت می شود، اما سهم عوارض ارزش افزوده دریافتی از هریک شرکت های بعد از واریز به حسابی به نام سازمان امور مالیاتی کشور که توسط خزانه داری کل کشور افتتاح می شود، بصورت صد درصد به ترتیب لیست های ارسالی از طرف شرکت های یاد شده به همان پارک محل استقرار باز می گردد.
وی از اختصاص این میزان به توسعه زیست بوم نوآوری در پارک های علم و فناوری گفت و افزود: این مبلغ به توسعه و نگهداری زیرساخت ها و فضاهای عمومی، آموزشی، پژوهشی و فناوری و ارائه خدمات شهری اختصاص می یابد.
معاون علمی و فناوری از اعلام لیست پارک های علم و فناوری به سازمان امور مالیاتی گفت و اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با ایجاد سامانه ثبت اطلاعات شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری، زمینه را برای اختصاص این سهم به رونق زیست بوم نوآوری و فناوری فراهم می آورد.


منبع:

1400/08/23
22:55:39
5.0 / 5
247
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید