برنامه ریزی اروپا جهت راه اندازی رقیب ویزا و مسترکارت

برنامه ریزی اروپا جهت راه اندازی رقیب ویزا و مسترکارت

بست روید: کشورهای اروپایی به دنبال راه اندازی یک سیستم پرداخت دیجیتال سراسری برای رقابت با کارت های اعتباری ویزا و مسترکارت هستند.به گزارش بست روید به نقل از رویترز، این سیستم مورد حمایت ۲۲ بانک اروپایی قرار خواهد گرفت تا قاره اروپا به تدریج وابستگی به شبکه های کارت اعتباری ویزا و مسترکارت را کنار بگذارد.
این رویکرد که از آن با عنوان ابتکارعمل پرداخت اروپایی یا ای پی آی نام برده می شود از سال قبل راه اندازی شده و هدف از اجرای آن جلب همکاری بانکها و دیگر بازیگران و شرکت های عرصه خدمات مالی و اعتباری در قاره سبز بمنظور نهایی سازی طرح راه اندازی شبکه پرداخت با کارت های اعتباری در اروپاست.
انتظار می رود این طرح تا ماه دسامبر نهایی شده و سپس برای پیاده سازی آن اقدام گردد. مارتینا وایمرت، مدیر اجرائی این ابتکار عمل در رویدادی که توسط فدراسیون موسسات پرداخت اروپا برگزار شد، در این مورد اظهار داشت: برای تامین مالی عمومی این طرح برنامه ریزی شده و این یک سرمایه گذاری عظیم و پرهزینه خواهد بود. وی به جزییات فنی و مالی اجرای این طرح اشاره نکرد.
۲۲ بانکی که در اجرای این طرح همکاری دارند همچون بانکهای بزرگ و معتبر کشورهای آلمان، فرانسه، اسپانیا و چهار کشور بزرگ دیگر اروپایی هستند. اتحادیه اروپا در سالهای اخیر همیشه مشتاق دستیابی به استقلال راهبردی در خدمات مالی بوده و به ویژه به قطع وابستگی به ویزا و مسترکارت ایالات متحده برای پرداخت های بین مرزی با کارت علاقمند بوده است.


منبع:

1400/08/28
22:26:42
5.0 / 5
399
تگهای خبر: خدمات , سیستم , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید