اخطار پوتین درباره ریسک نرم افزار خارجی

اخطار پوتین درباره ریسک نرم افزار خارجی

بست روید: ولادیمیر پوتین با اشاره به دور آتی تحریم های غربی که ممکنست دسترسی روسیه به برنامه های وارداتی را قطع کند، به مدیران ارشد شرکتهای دولتی فرمان داد به تلاشها برای حرکت به سمت استفاده از نرم افزار داخلی سرعت ببخشند.



به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، ولادیمیر پوتین در کنفرانس ویدیویی به مقامات دولتی اعلام نمود همکاران باید درک کنند که در مقطعی حتی آنچه که امروز استفاده می نمایند به علل معلوم - که ما درباره موضوعات ناراحت کننده در اینجا صحبت نمی نماییم - به آسانی قطع می شود.

پس از اینکه مکسوت شادایف، وزیر فناوری اطلاعات به پوتین اظهار داشت: شرکتهای معدودی به اهداف تعیین شده رسیده اند، رئیس جمهور روسیه با پیشنهاد برای مسئول شناختن شخص مدیران ارشد شرکتهای دولتی بابت ناکامی در تحقق اهداف حرکت به سمت استفاده از نرم افزار داخلی موافقت نمود. وی اظهار داشت: اگر مدیران ارشد شرکتها آماده نباشند، مسئولیت متوجه آنها خواهد بود.

بعضی از شرکتهای و سازمانهای دولتی روسیه بعد از اینکه در سال های اخیر هدف تحریم های آمریکایی و اروپایی قرار گرفتند، دسترسی به برنامه های خارجی را از دست دادند. کرملین با الزامی کردن استفاده از برنامه های ساخت داخل برای شرکتهای دولتی، به این وضعیت واکنش نشان داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، درگیریها بر سر اوکراین سبب شده است آمریکا و متحدانش در هفته های اخیر تهدید کنند محدودیتهای جدیدی ضد روسیه اعمال خواهند کرد.





منبع:

1400/09/05
13:41:16
5.0 / 5
414
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید