خبری جدید برای استخراج کنندگان بدون مجوز رمزارز

خبری جدید برای استخراج کنندگان بدون مجوز رمزارز

به گزارش بست روید سخنگوی صنعت برق ضمن هشدار به استخراج کننندگان بدون مجوز رمزارز، اظهار داشت: درصورتی که دستگاه های این افراد شناسایی و کشف شود، علاوه بر مجازات قبلی برمبنای مقراراتی که بتازگی به وزارت نیرو ابلاغ گردیده است، انشعاب این افراد قطع خواهد شد.


مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین اکتشافات در این عرصه، اظهار نمود: ۵۸۰۰ مرکز بدون مجوز با حدود ۲۲۲ هزار دستگاه ماینر شناسایی شده که مصرفشان حدود ۵۰۰ تا ۶۴۰ مگاوات یعنی معادل یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی است.
وی با اعلان اینکه رمزارزها از حدود یک و دو سال پیش مصرف خودرا زیاد کردند، اظهار نمود: رمزارزهای بدون مجوز به صورتی به شبکه برق و حقوق دیگران دستبرد میزنند و سودهای کلانی را می برند، رمزارزهای مجاز اما از تعرفه بدون یارانه استفاده می نمایند و قیمت برق برای آنها در بالاترین سطح قرار دارد و مشکلی وجود ندارد.
سخنگوی صنعت برق با اعلان اینکه بصورت روزانه پایش صورت می گیرد و تعداد آمارهای کشف رمز ارز به روز می شود، اظهار داشت: تا حالا به کمک مردم و روش هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده، کشفیات صورت گرفته است و برنامه هایی را نیز برای مقابله بیشتر با آنها در نظر گرفته ایم.
رجبی مشهدی اظهار نمود: از سه روش برای شناسایی مراکز و استفاده کنندگان بدون مجوز برای استخراج رمز ارز استفاده می شود، بطوریکه مقایسه مصرف انرژی، بازرسی های همکاران و اطلاع رسانی و مشارکت مردم، روشهایی است که هم اکنون برای شناسایی این مراکز مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با اعلان اینکه از آنجائیکه این اقدام تجاوز به حقوق مردم تلقی می شود، مقابله با مراکز یا افرادی که بصورت بدون مجوز از برق برای استخراج رمزارز استفاده می نمایند، ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: باتوجه به این که محدودیت تامین انرژی وجود دارد نباید یک عده سودجو بقیه را در مضیقه تامین برق قرار دهند و این مساله مشکلاتی را برای تامین برق تابستان و حتی زمستان ایجاد کرده است.
منبع:

1400/09/10
11:44:13
5.0 / 5
357
تگهای خبر: صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید