در گزارش بست روید عنوان شد؛

نحوه پشتیبانی از دانش بنیانهای استان های محروم

نحوه پشتیبانی از دانش بنیانهای استان های محروم

به گزارش بست روید رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به برنامه افزایش ضریب نفوذ خدمات در استانهای کم برخوردار، اظهار داشت: تا حالا دانش بنیانهای 5 استان از تسهیلات صندوق نواوری در قالب این برنامه بهره مند شده اند.دکتر علی وحدت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: هم اکنون بیش از ۷۰ نوع خدمت متناسب با چرخه عمر شرکتهای دانش بنیان در قالب سه دسته تسهیلات و ضمانت نامه سرمایه گذاری و توانمندسازی توسط صندوق به شرکتهای دانش بنیان ارائه شده است.
وی با اشاره به برنامه صندوق نوآوری و شکوفایی درباب شرکتهای دانش بنیان مستقر در مناطق محروم اضافه کرد: برنامه «افزایش ضریب نفوذ خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی» در استانهای کم برخوردار را از دو الی ۳ ماه گذشته شروع کردیم تا شرکتهای دانش بنیان، فناور و خلاق این استانها بتوانند محصولات فناورانه ای را به تولید برسانند.
به گفته وی، این طرح در امتداد تقویت مزیت های فناورانه بومی و منطقه ای استانهای کم برخوردار و محروم و توزیع عادلانه منابع دولتی در سراسر کشور اجرائی می شود.
رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه این برنامه با همکاری مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری و با محوریت پارکهای علم و فناوری اجرا می شود، اظهار داشت: این طرح با تمرکز بر استانهای کم برخوردار سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، کردستان، آذربایجان غربی، لرستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری و ایلام شروع به کار کرده است.
وی درباب برنامه «ضریب نفوذ در استانهای کم برخوردار» اضافه کرد: این برنامه شامل کارهای مختلف از مراحل اولیه آشنایی شرکت های دانش بنیان و فناور با خدمات صندوق در قالب جلسات عمومی و اختصاصی معرفی خدمات صندوق و تسهیل گری استفاده از آنها شامل مشاوره تلفنی و حضوری تک به تک برای هر شرکت، حضور تیم صندوق در هر استان به همراه مدیران صندوق های عامل، بررسی نیاز شرکتها و تنظیم مصوبه و انعقاد قرارداد در محل همان استان (در قالب تسهیلات قرض الحسنه و کم بهره، ضمانت نامه های پیمان، مشارکت و سرمایه گذاری و خدمات بالاعوض توانمندسازی)، تعریف رویدادهای حل مساله در صورت درخواست استان و حل مشکلات شرکتها می شود.
وحدت با تاکید بر این که برنامه «ضریب نفوذ در استانهای کم برخوردار» از آشنایی دانش بنیان های مناطق محروم با تسهیلات صندوق تا مرحله دریافت این تسهیلات ادامه دارد، اظهار داشت: در صورتی که نیاز به تقویت صندوق استانی جهت اجرائی سازی برنامه باشد تامین مالی بوسیله تخصیص خط اعتباری، خط جعاله و خط استقرار و خط ویژه اتفاق می افتد.
به گفته وی، هم اکنون این اقدامات برای استانهای سیستان و بلوچستان، ایلام، چهار محال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد و کردستان انجام شده است.
وی با اعلان اینکه تا اختتام آذرماه، مبلغ یکصد و یازده میلیارد و هشتصد و پنجاه و نه میلیون تومان به ۸۸ شرکت دانش بنیان در استانهای محروم اختصاص یافته است، اظهار داشت: همین طور مبلغ پانزده میلیارد تومان برای تامین نیاز مالی شرکت های خلاق و فناور بوسیله صندوق های عامل (صندوق های پژوهش و فناوری) اختصاص یافته است.
وحدت اضافه کرد: تامین مالی صندوق نسبت به برگزاری رویدادهای شبکه سازی و تبادل فناوری و ارائه خدمات آموزش و مشاوره به ۱۹۲ شرکتها دانش بنیان مستقر در این استانها نیز تحت برنامه توانمندسازی تعریف و اجرائی شده است.


منبع:

1400/10/05
21:32:50
5.0 / 5
341
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید