گوگل در فرانسه ۱۵۰ میلیون یورو جریمه شد

گوگل در فرانسه ۱۵۰ میلیون یورو جریمه شد

به گزارش بست روید دیده بان حریم خصوصی دیتای فرانسه (CNIL) گوگل را به علت دشوار کردن مخالفت کاربران با کوکی ها، ۱۵۰ میلیون یورو (۱۶۰ میلیون دلار) جریمه کرد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، این دیده بان فرانسوی اعلام نمود شرکت فیسبوک هم ۶۰ میلیون یورو به علت مشابه جریمه شد.

موافقت قبلی کاربران اینترنت با کوکی ها - قطعات کوچک دیتا که به ایجاد تبلیغات هدفمند کمک می کنند- رکن مهم مقررات حریم خصوصی دیتای اتحادیه اروپا و اولویت اصلی دیده بان حریم خصوصی دیتای فرانسه به حساب می آید.

کارین کی فر، مدیر حفاظت از دیتا و مجازات های CNIL اظهار داشت: کاربران کوکی ها را با یک کلیک قبول می کنند و مخالفت با کوکی ها هم باید به سادگی پذیرفتن آنها باشد.

این دیده بان در اطلاعیه ای اعلام نمود: دریافته است که وب سایتهای facebook.com، google.fr و youtube.com اجازه نمی دهند کوکی ها به سادگی رد شوند. این دو شرکت سه ماه برای عمل به دستورات فرصت دارند، در غیر این صورت بابت هر روز تاخیر باید ۱۰۰ هزار یورو پرداخت کنند.

این دستورات شامل اجبار گوگل و فیسبوک به فراهم کردن ابزارهای ساده تر برای کاربران فرانسوی برای مخالفت با استفاده از کوکی ها است.

این دیده بان فرانسوی اعلام نمود گوگل و فیسبوک یک دکمه مجازی فراهم نموده اند که اجازه می دهد کاربران به سرعت موافقت خویش را با استفاده از کوکی ها اعلام کنند اما هیچ ابزار معادلی برای اینکه کاربران به سادگی با کوکی ها مخالفت کنند، وجود ندارد.

سخنگوی گوگل اعلام نمود مردم به ما اعتماد دارند که حق آنها برای حریم خصوصی و ایمن نگه داشتنشان را رعایت می نماییم. ما مسئولیتمان برای حفظ این اعتماد را درک کرده و متعهد می شویم تغییرات بیشتری انجام دهیم و فعالانه با CNIL همکاری نماییم. فیسبوک در اینباره هنوز اظهارنظر نکرده است.

رکورد جریمه قبلی CNIL که در سال ۲۰۲۰ صادر شده بود، برای گوگل بود و به ۱۰۰ میلیون یورو بالغ شد. در آن زمان CNIL اعلام نموده بود وب سایتهای فرانسوی گوگل قبل از ذخیره شدن کوکی های تبلیغاتی در کامپیوتر های کاربران، موافقت آنها را دریافت نکرده و اطلاعات روشنی درباره نحوه استفاده از این کوکی ها فراهم نمی کنند.

کی فر اظهار داشت: این مسائل از آن زمان حل شده است.

بر اساس گزارش رویترز، CNIL در سال ۲۰۲۰ سخت گیری در مورد حق موافقت با ردیابی کنندگان تبلیغات را تشدید و اعلام نمود وب سایتهایی که در فرانسه فعالیت می نمایند باید اطلاعات مخالفت کاربران اینترنت برای پذیرش کوکی ها را به مدت حداقل شش ماه نگه دارند. همینطور کاربران باید بتوانند به سادگی در موافقت اولیه ای که در مورد کوکی ها داشتند از راه یک لینک وب یا آیکن قابل مشاهده در همه صفحات وبسایت، تجدیدنظر کنند.

منبع:

1400/10/17
14:38:14
5.0 / 5
115
تگهای خبر: ابزار , اینترنت , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید