شکست گوگل برای لغو حکم ممنوعیت واردات اسپیکر هوشمند

شکست گوگل برای لغو حکم ممنوعیت واردات اسپیکر هوشمند

بست روید: شرکت سونوس برنده مبارزه حقوقی مقابل گوگل در پرونده مربوط به امتیازهای انحصاری فناوری اسپیکرهای هوشمند شد که مدعی است توسط این غول اینترنتی نقض شده اند.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، حکم دادگاه تجاری آمریکا به مفهوم آنست که اسپیکرهای هوشمند گوگل و سایر دستگاههای خانگی هوشمندی که از امتیازهای انحصاری متعلق به سونوس بهره برده اند، نمی توانند به آمریکا وارد شوند.

سونوس اعلام نموده است اگر گوگل حاضر نشود هزینه مجوز را به این شرکت پرداخت کند، باید امکانات اسپیکرهایش را تنزل دهد. اما گوگل اعلام نموده که راه حلهایی را طراحی نموده تا از هر گونه اختلالی اجتناب کند. این غول فناوری اعلام نموده که با حکم صادره از طرف کمیسیون تجارت بین الملل آمریکا موافق نیست و به دفاع از خود در مقابل ادعاهای بی مدلول سونوس درباره شراکتشان و مالکیت معنوی ادامه می دهد.

کمیسیون تجارت بین الملل آمریکا اعلام نمود گوگل تمامی پنج امتیاز انحصاری که سونوس درباره آنها شکایت داشته، را نقض کرده است و تصمیمی که نخستین بار در اوت سال ۲۰۲۱ گرفته بود را تایید نمود.

این امتیازهای انحصاری مربوط به اسپیکرهای مولتی روم و نحوه تنظیم شبکه ای آنها برای پخش همزمان موسیقی با بلندی صدای یکسان در اتاقها یا محدوده های مختلف یک خانه است. قابلیت مولتی روم هنگامی که اولین بار ارائه شد، قابلیت منحصر سنوس بود و جایزه نوآوری را در نمایشگاه فناوری CES ۲۰۰۵ نصیب این شرکت کرد.

گوگل به تغییرات طراحی که در زمان مبارزه حقوقی ارائه کرده بود و از استفاده از امتیازهای انحصاری سونوس اجتناب کرده بودند، اشاره و اعلام نمود کمیسیون تجارت بین الملل آمریکا با سیستم جدید مخالفت نکرده است.

با این حال تیم خانه هوشمند گوگل نِست اطلاعیه ای را منتشر و اعلام نمود کاربران باید هر اسپیکر را بصورت جداگانه تنظیم کنند و دیگر نمی توانند صدای اسپیکرها را با بهره گیری از دکمه صدای فیزیکی تلفن بصورت شبکه ای تنظیم کنند. شمار کوچکی از کاربران هم ممکنست لازم باشد از یک اپلیکیشن ویژه برای تکمیل تنظیمات استفاده کنند.

سخنگوی گوگل اظهار داشت: بااینکه با تصمیم امروز موافق نیستیم اما از اینکه کمیسیون تجارت بین الملل آمریکا طراحیهای اصلاح شده ما را تایید نمود، قدردانی می نماییم و انتظار نداریم واردات یا فروش محصولاتمان مشکلی پیدا کند. گوگل اعلام نمود به دنبال بازنگری مجدد این تصمیم خواهد بود.

بر اساس گزارش شبکه بی بی سی، سونوس و گوگل درگیر یک سلسله اختلافات بلندمدت شده اند و درباب استفاده از دستیارهای هوشمند مانند دستیار گوگل در فناوری سونوس درگیر شدند. چند شکایت دیگر بین این دو شرکت در جریان است.

منبع:

1400/10/18
21:31:32
5.0 / 5
96
تگهای خبر: اینترنت , سیستم , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید