ارزش کل بازار رمز ارز دنیا و ایران چقدر است؟

ارزش کل بازار رمز ارز دنیا و ایران چقدر است؟

به گزارش بست روید عضو کمیسیون رمز ارز و بلاکچین سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور اظهار داشت: ارزش کل بازار رمز ارز دنیا حدود 350 میلیارد معادل یک و نیم تریلیون دلار با گردش روزانه 53 هزار و 150 میلیارد دلار تخمین زده می شود.


علی پاک باخته گان زنجانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: باتوجه به رقم بالای معاملات رمزارزها، نباید از این بازار جدید غافل بمانیم، می توان گفت از بازار یک و نیم تریلیون دلاری رمز ارزها، بیتکوین به تنهایی ۵۷ درصد از بازار را به خود مختص کرده است.
وی ادامه داد: میزان استخراج سالیانه رمزارزها در دنیا ۱۵ میلیارد دلار و در ایران، ۱.۱ میلیارد دلار (در شرایط غیررسمی فعلی) است.
وی افزود: هم اکنون از حدود ۳۲۴ هزار بیتکوین استخراجی سالانه دنیا ۱۹۵۰۰ بیتکوین بصورت غیررسمی در ایران استخراج می شود و بهتر آنست با بررسی جوانب و فرصت های این تکنولوژی و تکنولوژی جدید بتوان بهره لازم را کسب نمود.
رییس هیأت مدیره خانه بلاک چین ایران در عین حال بیان کرد: متاسفانه به سبب فقدان مقررات و عدم وجود بازار سازمان یافته، عموم مردم به سبب عدم بهره مندی از دانش لازم در خرید امن رمزارزهای با قابلیت اتکای بیشتر و همین طور عدم دسترسی به صرافی و فروشندگان دارای مسئولیت داخلی، با انجام خریدهای اینترنتی گرفتار خسارت و یا حتی به طور ناخواسته درگیر جرایم پولشویی می شوند، از این حیث لازم است ضمن تعیین متولی، به ساماندهی این تقاضاها پرداخته شود.
رییس هیأت مدیره خانه بلاکچین ایران، برضرورت فرهنگ سازی و آموزش علاقه مندان و حتی مسئولان از این حوزه اصرار کرد.
وی با اشاره به صحبت های رییس کل بانک مرکزی مبنی راه اندازی رمز ارز ملی در آینده ای نزدیک اظهار نمود: موضوع رمزپول ملی همچون موارد مهم در دستور کار بانک مرکزی است که زیرساخت و دستورالعمل های مربوط به آن تدوین شده و در آینده نزدیک بصورت آزمایشی راه اندازی خواهد شد ولی بجای اینکار بهتر است که به کارهای کلان در سطح بین المللی توجه بیشتری داشته باشیم.
عضو کمیسیون رمز ارز و بلاکچین سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور در عین حال بیان کرد: مقرر است در منطقه آزاد کیش، باتوجه به تجارت و قابلیت های موجود این جزیره، تولید رمز ارز ملی به زودی به مرحله اجرا در آید که در بخش هایی غیر از ماینینگ چون ایجاد صرافی و استفاده از کیف پول دیجیتال، همین طور خدمات جانبی رمز ارزها، در کنار کنترل ها و راه اندازی رمز ارز ملی در این جزیره شکل عملیاتی به خود گیرد.
پاک باخته گان زنجانی تصریح کرد: امروز، ما شاهد این هستیم که تعداد فزاینده ای از پرداخت در اقتصاد ما بصورت دیجیتال وغیر نقدی انجام می شود. تمامی کسب وکارها مبتنی بر تجارت الکترونیک هستند و شرکت های تاسیس شده به دنبال راه های جدید برای بسط روش های پرداخت موجود خود هستند. مفهوم ارز دیجیتال به مفهوم پول رمزگذاری شده، بمنظور تسهیل انجام امور مالی و ایجاد پولی بدون حضور واسطه ها و توسط افراد جامعه عنوان شد.
وی افزود: ارز دیجیتال هیچ سرویس دهنده مرکزی یا موسسه مالی برای کنترل نقل و انتقال ندارد؛ چون همه چیز بر ارتباطات نظیر به نظیر بنا شده است. ارز دیجیتال یک ماهیت غیر متمرکز دارد که برمبنای آن تمامی پروسه انتشار، پردازش و اعتبارسنجی معاملات توسط شبکه کاربران و بدون هیچ واسطه ای صورت می پذیرد.
منبع:

1400/10/20
23:56:57
5.0 / 5
108
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید