هوش مصنوعی چین دنیا را خواهد بلعید!

هوش مصنوعی چین دنیا را خواهد بلعید!

بست روید: خیلی از تحلیلگران برآورد كرده اند كه روند سبقت گرفتن چین از آمریكا در زمینه هوش مصنوعی بسیار سریع تر از آنچه قبلاً تصور می شد، در حال رخ دادن است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، چند ماه پیش بود كه خیلی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری با انتشار گزارشی اعلام نموده بودند كه متخصصان هوش مصنوعی در چین با سرعت بسیار بالایی در حال حركت رو به جلو هستند به گونه ای كه روند پیشرفت این كشور در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بسیار سریع تر و بهتر از ایالات متحده آمریكا پیش خواهد رفت به گونه ای كه در سال های آینده تفاوت فاحشی میان این دو كشور در این صنعت به وجود خواهد آمد.
آنها همین طور عنوان كرده بودند كه سرعت پیشرفت و تكامل هوش مصنوعی در چین به گونه ای رقم خواهد خورد و از آمریكا پیشی خواهد گرفت كه دیگر این كشور بزرگ كه همواره در صدر فناوری های نوین و منحصربفرد در جهان قرار داشته و همیشه مدعی عنوان اولین و برترین فناوری های روز جهان به شمار می رفته است، هیچ گاه به گرد پای آن باز نخواهد رسید.
حالا در تازه ترین برآوردهای خود، خیلی از تحلیلگران پیش بینی كرده اند كه هوش مصنوعی تا سال ۲۰۳۰ میلادی توسط چین به تكامل خواهد رسید و ایالات متحده آمریكا احتمالاً برای همیشه از آن عقب خواهد افتاد.
این گزارش كه در نتیجه یك تحقیق و پژوهش جدید انتشار یافته است، نشان داده است كه سرمایه گذاری و تمركز ویژه ای كه بزرگترین و پرجمعیت ترین كشور جهان در زمینه تكنولوژی هوش مصنوعی گذاشته است، در حال ثمره دادن است و حاصل تلاش متخصصان و بخش های كوچك و بزرگ چینی در این زمینه باز در یك دهه آینده مشهود و ملموس خواهد بود.
طبق گزارش مجله فوربس، این تحلیلگران همین طور برآورد و اعلام نموده اند كه فناوری هوش مصنوعی چین در سال های آتی بدون شك دنیا را خواهد بلعید و از تمامی كشورهای پیشرفته ای كه میزبان تكنولوژی های جدید در جهان هستند، پیشی خواهد گرفت و رتبه نخست را در این زمینه همچون بسیاری دیگر از حوزه های دانش و فناوری، به خود اختصاص خواهد داد.1398/01/01
10:28:47
5.0 / 5
5063
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید