وزارت صمت:

پیامک های رجیستری وصل شد

پیامک های رجیستری وصل شد

به گزارش بست روید، وزارت صمت اعلام نمود که اختلالات چند روز اخیر در ارسال پیامک های رجیستری حل شده است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، به تازگی گزارش هایی از اختلال گسترده در پیامک رجیستری موبایل منتشر و علت آن اختلافات مالی اپراتورها با دستگاه های دولتی عنوان شده بود. موضوعی که حمید محله ای- مدیرکل دفتر خدمات فنی، مهندسی و نگهداری وزارت صمت، هم آنرا تایید کرده است.
این مقام مسئول با اشاره به قانون تعیین تعرفه های خدمات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفته که برای خدمات سامانه همتا در سال ۱۳۹۸، کمیسیون تنظیم مقررات وزارت ارتباطات، تعرفه تصویب شده بود و تا فروردین ۱۴۰۰ این مصوبه به قوت خود باقی بود و تعرفه خدمات رجیستری تلفن همراه را مشخص می کرد؛ اما مسئولان وقت وزارت ارتباطات با این استدلال که این هزینه را باید دولت بدهد، این تصمیم را لغو کردند و در بودجه ۱۴۰۰ دیده شد، اما بودجه موردنظر هم پرداخت نشد. بدین سبب مشکل این است که هم اکنون نه بودجه تعیین شده و نه مصوب های در کمیسیون دردسترس است.
البته محله ای ابراز امیدواری کرده که ظرف چند روز آینده، وزارت صمت با سازمان تنظیم مقررات وزارت ارتباطات به تفاهم نهایی برسد و این مشکل بطور اساسی حل شود.
او همین طور از اپراتورها خواسته که نگران پرداخت هزینه های خود نباشند. چونکه عدم پرداخت به سبب موانع قانونی بوده که به زودی با همکاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رفع خواهد شد.
گفتنی ست پیامک رجیستری حاوی استعلام اصالت تلفن همراه بمنظور بررسی قانونی بودن، نو یا دست دوم بودن، مشخصات فنی دستگاه، اطلاعات نشان تجاری، مدل، شرکت گارانتی کننده و نظایر آنست. گوشیهایی که پیامک در خصوص غیرقانونی بودن گوشی دریافت نمایند، ۳۱ روز مهلت استفاده داشته و بعد از آن از شبکه سرویس نخواهند گرفت.
بدین سبب قطع پیامک منجر به عدم آگاهی از اصالت دستگاه می شود و می تواند خریداران را با مشکلات جدی مواجه کند.
مشتریان می توانند پیش از خرید تلفن همراه، با پیامک کردن شناسه ۱۵ رقمی IMEI (که روی جعبه تلفن همراه درج شده است) به شماره ۷۷۷۷، اصالت تلفن همراه را استعلام کنند. بطور کلی انجام پروسه استعلام اصالت بوسیله درگاه های ارتباطی سامانه همتا امکان پذیر است که این درگاه ها عبارتند از سامانه پیامکی ۷۷۷۷، کد دستوری #۷۷۷۷*، اپلیکیشن همتا و سایت اینترنتی همتا به آدرس hamta.ntsw.ir.1401/06/28
11:36:36
5.0 / 5
189
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید