در مقابل دوربین مادون سرخ؛

ایجاد کت استتار برای نامرئی شدن انسان

ایجاد کت استتار برای نامرئی شدن انسان

بست روید: تیمی از پژوهشگران دانشگاه منچستر مشغول توسعه یک کت استتار حرارتی هستند که انسان را در مقابل دوربین مادون سرخ نامرئی می کند.


به گزارش بست روید به نقل از دیلی میل، بنظر می رسد چنین لباسی به زودی عرضه می شود و پژوهشگران معتقدند محصول نهایی تحقیق آنها در ۵ تا ۱۰ سال آینده آماده خواهد بود. والبک در اطلاعیه ای در این زمینه می نویسد: هدف از طراحی کت مذکور آنست که بدن انسان را در مقابل دوربین های مادون سرخ نامرئی کند. این کت با کامپیوتر طوری برنامه ریزی شده تا انسان را به تولید شنل نامرئی یک گام نزدیک تر کند. بگفته این شرکت کت مذکور نه فقط در نور معمولی بلکه در طیف نور مادون سرخ نیز نامرئی است.
نمونه اولیه این کت استتار حرارتی شامل ۴۲ وصله گرافنی است که هر کدام از ۱۰۰ لایه گرافن خالص تولید شده اند. این وصله ها را می توان بدون نیاز به تغییر دما بطور جداگانه کنترل و تابش حرارتی روی سطح کت را کنترل کرد. سیم های طلا و نقره در هر وصله وجود دارد و می توان ولتاژ های مختلفی را به آنها وارد کرد. ولتاژ برق به یون های بین لایه های گرافن فشار وارد میکند و هرچه یون های بیشتری تحت فشار قرار می گیرند، تابش گرمایی کمتر می شود. بخش کلیدی در هر وصله را می توان بطور جداگانه برنامه ریزی کرد تا سطح مختلفی از اشعه گرمایی منتشر کند بدین سان کت می تواند در محیط اطراف خود استتار کند و در مقابل دوربین های مادون سرخ نامرئی شود. پژوهشگران حالا تصمیم دارند اندازه پنل های گرافنی را کوچک تر کنند تا بدین سان قابلیت های استتار کت را ارتقا دهند.


منبع:

1401/07/12
21:35:03
5.0 / 5
365
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید