بزرگترین قطعی های اینترنت در سال ۲۰۲۲

بزرگترین قطعی های اینترنت در سال ۲۰۲۲

بست روید: در سال 2022، وقوع 10 مورد قطعی بزرگ اینترنت، تقریباً 10 میلیون کاربر را با مشکل دسترسی روبرو کرد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، بر هیچ کس پوشیده نیست که اختلالات اینترنت می تواند موجب کلافگی و وقفه در انجام کارهای ضروری شود؛ به ویژه وقتی که این اختلالات مربوط به پلت فرم های محبوب و فراهم کنندگان میزبانی وب باشد که خیلی از مردم جهت زندگی روزمره خود، به آنها وابسته هستند.
آمار وب سایت "داون دتکتور" که موارد قطعی و اختلال وب سایت ها و سرویسهای آنلاین را رصد می کند، بزرگترین قطعی های اینترنت در سال ۲۰۲۲ را نشان میدهد. از قطعی بزرگ اسپاتیفای در مارس تا اختلال گسترده واتساپ در اکتبر، این اختلالات دسترسی میلیونها کاربر به خدمات آنلاین ضروری را مختل کرد.
بزرگ ترین اختلالات اینترنت در سال ۲۰۲۲
در مارس سال ۲۰۲۲، دسترسی کاربران به پلت فرم پخش موسیقی محبوب اسپاتیفای به مدت حدود دو ساعت مختلف شد اما با توجه به این که این اختلال، موجب قطع دسترسی بیش از ۲.۹ میلیون کاربر شد اما به گرد پای بزرگترین اختلال سال ۲۰۲۱ که طی آن دسترسی بیش از ۱۰.۶ میلیون کاربر متا به پلت فرم های این شرکت در اکتبر سال ۲۰۲۱ قطع شد، نمی رسد.
در رتبه دوم بزرگترین قطعی های اینترنت سال ۲۰۲۲، قطعی سرویس پیامرسان واتساپ قرار می گیرد که از نظر تعداد کاربران درگیر این اختلال، تنها ۲۰۰ هزار کاربر کمتر از اسپاتیفای بود و در اکتبر صورت گرفت.
اختلال شبکه اجتماعی دیسکورد که در مارس صورت گرفت و طی آن دسترسی ۱.۱ میلیون کاربر گرفتار وقفه شد، در رتبه سوم قرار می گیرد.
رتبه چهارم به روبلکس رسید که اختلال آن، موجب قطع دسترسی ۷۰۰ هزار کاربر در ماه مه شد و در رتبه پنجم، اینستاگرام قرار می گیرد که در ژوئیه، دسترسی ۶۰۰ هزار کاربر به این پلتفرم، گرفتار وقفه شد.
همین طور توییتر با قطع دسترسی ۵۰۰ هزار کاربر در ژوئیه، بازی "کال اف دیوتی" با قطع دسترسی ۳۵۰ هزار کاربر در اوت، شبکه اجتماعی ردیت با قطع دسترسی ۳۰۰ هزار کاربر در آوریل، اسنپ چت با قطع دسترسی ۳۰۰ هزار نفر در ژوئیه و تیک تاک با قطع دسترسی ۳۰۰ هزار نفر در سپتامبر، در رتبه های بعدی این لیست قرار می گیرند.
شاید قابل توجه ترین نکته درباره ی بزرگترین قطعی های اینترنت در سال ۲۰۲۲، مشکلاتی است که پلت فرم های شبکه اجتماعی داشتند و ۷۰ درصد موارد قطعی بزرگ دسترسی را به خود اختصاص دادند.
طبق گزارش وب سایت تِک رادار، فیسبوک، توییتر و اینستاگرام که طبق آمار استات کانتر، سایتهای شبکه اجتماعی محبوب هستند، بیش از ۸۸.۵ درصد از همه موارد اختلال دسترسی را به خود اختصاص دادند. بااینکه موارد قطعی از نظر شمار کاربرانی که دسترسی آنها مختل شد و مدت زمان وقفه، متفاوت می باشد اما همه این موارد، یادآور اهمیت حفظ اتصال ثابت و مطمئن به اینترنت است.
منبع:

1401/10/16
12:55:55
5.0 / 5
438
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , شركت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید