از سوی معاونت علمی؛

۲۳۸ اختراع برای حمایت تایید شدند

۲۳۸ اختراع برای حمایت تایید شدند

بست روید: كانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تابحال سپس ارزیابی یك هزار و ۳۹۸ درخواست ارسالی پشتیبانی از ۲۳۸ پرونده را تأیید كرد.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زمانی كه ایده و خلاقیت یك ذهن در پس تولید محصولی باشد نظر افراد بسیاری را جلب می كند. اختراع همواره با یك ابتكار و نوآوری همراه می باشد. پس زمانی كه صحبت از یك دستاورد نوآورانه باشد جذب سرمایه گذار باز آسان تر است و راه ها برای ورود یك محصول فناورانه به بازار هموارتر می شود. محصولی كه رفاه را به مردمان هدیه می كند و از طرفی اشتغال كه دغدغه خانواده ها است رفع می شود.
در این صورت یك گام به رونق تولید نزدیك تر می شویم. پس پشتیبانی از ثبت اختراع اقدامی است كه در شكوفایی این مسیر می تواند تأثیرگذار باشد.
در این راستا پشتیبانی از مخترعان ایرانی برای ثبت نوآوری آنها در ادارات ثبت اختراع خارج از كشور یكی از اقدامات است كه كانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می دهد و با حمایت ۹۰ درصدی از محققان كانون در این راه همگام با مخترعان كشور شده است تا ثبت رسمی دستاوردها و احراز مالكیت افراد بر نوآوری و ابتكارتشان با ثبت اختراع محقق شود.
در این راستا تا كنون یك هزار و ۳۹۸ درخواست توسط مخترعان به این مركز ارسال شده است. اما از این تعداد تنها ۲۳۸ پرونده سپس ارزیابی مورد تأیید برای حمایت قرار گرفته اند. همین طور ۴۸ پتنت با حمایت كانون در دفاتر ثبت اختراع خارجی گرنت شده است.
كانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با در نظر گرفتن نیازمندی های كشور در زمینه مالكیت فكری و بطور خاص سوژه ثبت اختراع خارجی مبادرت به استقرار واحدهای فعال در این عرصه در چارچوب یك مجموعه متمركز كرده است.
این مركز كه از سال ۱۳۸۴ بعنوان واحد مالكیت فكری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی فعالیت خودرا شروع كرد در سال ۱۳۹۳ و با موافقت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در چارچوب «كانون پتنت ایران» امور در رابطه با حوزه مالكیت فكری و خصوصاً ثبت اختراع را در تمامی حوزه های علم و فناوری عهده دار شد.

1398/01/23
13:18:36
5.0 / 5
4966
تگهای خبر: فناوری , نوآوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید