محصولات 5G هواوی و ZTE در آلمان ممنوع می شود

محصولات 5G هواوی و ZTE در آلمان ممنوع می شود

به گزارش بست روید، دولت آلمان سرگرم برنامه ریزی برای ممنوع کردن استفاده از برخی قطعات خاص ساخت شرکتهای هواوی و ZTE چین در شبکه های ۵G اپراتورهای مخابراتی این کشور است.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، نشریه آلمانی زایت آنلاین به نقل از منابع آگاه نوشت: این ممنوعیت شامل قطعاتی خواهد بود که در شبکه های مخابراتی آلمان به کار رفته است و اپراتورهای آلمانی ملزم خواهند شد این قطعات را حذف و تعویض کنند.

دولت آلمان که حالا درحال ارزیابی گسترده روابطش با چین است، در اینباره اظهارنظر نکرد. با این وجود، یک منبع آگاه، گزارش مذکور را تائید کرد.

مخالفان شرکتهای هواوی و ZTE می گویند ارتباط نزدیک این شرکت ها با سرویسهای امنیتی چین، به معنای آن است که استفاده از محصولات آنها در شبکه های موبایل آینده، می تواند به جاسوسان و حتی خرابکاران چینی، دسترسی گسترده به زیرساخت حیاتی را فراهم آورد. اما شرکتهای هواوی، ZTE و دولت چین، ادعاهای مذکور را رد و اعلام نموده اند که این اقدامات با هدف حمایت گرایی و پشتیبانی از رقیبان غیرچینی صورت می گیرد.

یک سخنگوی هواوی اظهار داشت: این شرکت در رابطه با گمانه زنی ها اظهارنظر نمی کند و تصریح کرد هواوی سابقه امنیتی خیلی خوب ۲۰ ساله در تحویل فناوری به آلمان و سایر کشورهای جهان دارد. شرکت ZTE در اینباره، اظهارنظر نکرد.

آلمان در سال ۲۰۲۱، قانون امنیت فناوری اطلاعات را تصویب کرد که موانع بزرگی برای سازندگان تجهیزات مخابراتی برای شبکه های نسل جدید ایجاد کرد اما از ممنوعیت مشابهی که کشورهای دیگر برای هواوی و ZTE اعلام نموده اند، خودداری کرده بود.

یک گزارش جدید نشان داد که علیرغم این که اپراتورهای آلمانی از استفاده از فناوری هواوی برای بخشهای اصلی شبکه خود اجتناب می کنند، آلمان برای تجهیزات شبکه دسترسی رادیویی ۵G، در مقایسه با ۴G، در واقع وابستگی بیشتری به هواوی پیدا کرده است.

طبق گزارش زایت آنلاین، سازمان امنیتی سایبری و وزارت کشور آلمان ماه هاست مشغول بررسی این مورد هستند که آیا قطعاتی در شبکه های ۵G وجود دارد که امکان دارد امنیت این کشور را به مخاطره بیاندازد.

بر اساس گزارش رویترز، این بررسی هنوز رسما به پایان نرسیده اما نتیجه آن مشخص است. دولت آلمان، اپراتورهای را از استفاده از برخی از قطعات خاص ساخت شرکتهای هواوی و ZTE در شبکه های ۵G، منع خواهد نمود.

منبع:

1401/12/16
14:14:56
5.0 / 5
169
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید