آخرین خبرها از اتصال پیام رسان ها به یکدیگر

آخرین خبرها از اتصال پیام رسان ها به یکدیگر

به گزارش بست روید، درحالی که طبق برخی اظهارنظرها، قرار بود پیام رسان های داخلی تا آخر سال ۱۴۰۱ به یکدیگر متصل شوند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخیرا از تحقق این امر تا پایان فروردین ماه اطلاع داده است.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، پشتیبانی از پیامرسان های داخلی در سال ۱۴۰۱ بیشتر از پیش توسط دولت سیزدهم و وزارت ارتباطات مورد توجه قرار گرفت، باآنکه این مساله طی سالهای قبل هم مطرح شده بود. بدنبال رونمایی از بخشنامه پشتیبانی از کسب و کارهای دیجیتال و ورود کاربران به پیامرسان های داخلی بحث تعدد سکوها عنوان شد.

کاربران پیامرسان های داخلی بر این باور هستند که پراکندگی در پیامرسان های داخلی، چند دستگی سردرگمی مخاطب را به همراه دارد، بدین سبب بهتر است همه با یک عنوان واحد ادغام شوند تا کیفیت خدمات بیشتر و از پراکندگی مخاطب هم جلوگیری شود، در همین راستا بحث اتصال پیامرسان های داخلی به یکدیگر عنوان شد.

اتصال داخلی میان پیامرسان ها (اینترکانکشن) یا MXP به مفهوم ایجاد امکان ارسال پیام از مبدا یک پیامرسان ایرانی به سایر سکوهای مشابه بومی است. در رابطه با چگونگی عملکرد این سرویس گفته شده که این کار با دو روش کلی برای پیاده سازی ارتباط داخلی میان پیامرسان ها یا mxp وجود دارد. روش خودکار که در این شیوه سرور mxp به صورت خودکار مطلوب ترین مقصد برای ارسال پیام را انتخاب می کند.
بیشتر بخوانید:
ارسال پیام بین پیامرسان های داخلی برای اولین بار

اما در روش دستی هم فرستنده پیام ابتدا از سکوهایی که گیرنده پیامش در آنها عضویت دارد، آگاه خواهد شد، سپس مسیر ارسال پیام را به مبل خود انتخاب خواهدنمود و گفتگو در پیامرسان انتخابی فرستنده صورت خواهد گرفت. آنگونه که مسؤلان مربوطه گفته اند فاز اول این طرح ارسال متن و فایل است و تکمیل کانال و گروه در فازهای بعدی قرار دارد. در حال حاضر سه پیامرسان داخلی دراین زمینه پیشتاز هستند و مقرر شده است پس از بروزرسانی جدید این توانایی با پیش فرض غیر فعال بر روی پیامرسان ها اضافه شود. به عبارتی این توانایی به اینگونه است که زمانی که نسخه جدید پیامرسان ها منتشر شود، در پیامرسان ها به صورت غیرفعال وجود خواهد داشت.

بعد از فعال سازی، اگر مخاطبان کاربری در پیامرسان های دیگر هم آنرا فعال کرده باشند، با جست وجو، متوجه می شوند که می تواند با چه کسی ارتباط برقرار کند. به عبارت دیگر دو طرف باید اجازه کار را به پیامرسان های خود داده باشند تا این ارتباط شکل بگیرد. مثلاً شخصی که از برنامه پیامرسان داخلی "بله" استفاده می نماید، می تواند بواسطه همان پیامرسان به کاربری که عضو پلت فرم فارسی دیگری همچون "ایتا" است، پیام ارسال نماید و یا کسی که در سکوی"ایتا" عضو است به کاربرانی که از سایر پیامرسان ها همچون سروش پلاس و آی گپ استفاده می نمایند، پیغام ارسال نماید.

به این صورت با اتصال متقابل پیامرسان ها کاربران می توانند پلت فرم های داخلی مورد علاقه خویش را نصب کرده و با ارسال پیام به سایر پیامرسان های داخلی دیگر ارتباط برقرار کنند و طبق گفته وزیر ارتباطات با نصب یک پیامرسان داخلی میتوان با سایر پلتفرم های داخلی ارتباط برقرار کرد همین مساله منجر به تقویت پیامرسان های داخلی خواهد شد. باآنکه گفته شده بود تست موفق اتصال آزمایشی دو پیامرسان داخلی انجام شده و با سپری شدن مراحل عملیاتی آن تا پایان اسفند سال ۱۴۰۱ این اتفاق محقق می گردد، اما بتازگی عیسی زارع پور-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات زمان جدید اتصال پیامرسان ها به یکدیگر را اعلام نمود و گفت ارتباط میان پیامرسان های داخلی تا پایان فروردین ایجاد خواهد شد.

منبع:

1402/01/20
01:11:00
5.0 / 5
355
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید