معاون پلیس آگاهی ناجا خبرداد

انسداد ۱۵ هزار سیم كارت بدون صاحب

انسداد ۱۵ هزار سیم كارت بدون صاحب

بست روید: گروه ناجا معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا از كاهش چشم گیر وقوع كلاهبرداری كارت به كارت آگاهی داد و اظهار داشت: با تلاش و پیگیری كارآگاهان پلیس آگاهی ناجا طی دو مرحله ۱۵ هزار سیم كارت بی نام و نشان مسدود شد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، سرهنگ محمدرضا اكبری دراین باره اظهار داشت: در سال های اخیر عده ای از كلاهبرداران با استفاده از تلفن های همراه بی نام و نشان با شهروندان، تماس و به بهانه های مختلف همچون برنده شدن در قرعه كشی و مسابقات، مخاطبان خودرا پای دستگاه خودپرداز كشانده و در ادامه با انجام اقدامات فریبكارانه و متقلبانه، موفق به سرقت وجوه آنان می شدند.
وی با اشاره به اینكه وقوع این جرم تابحال موجب وارد شدن خسارات مالی زیادی به شهروندان شده است، اضافه كرد: پلیس آگاهی ناجا در جهت برخورد قاطع با این اقدام مجرمانه، نسبت به برگزاری جلسات گوناگون با دادستانی كل كشور، معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اقدام و در گام نخست، ۳۰۰۰ سیم كارت بی نام و نشان در اسفندماه سال قبل مسدود شد.
معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا افزود: در مرحله دوم طرح كه در فروردین ماه امسال انجام شد، ۱۲ هزار سیم كارت بی نام و نشان دیگر مسدود كه این امر، منجر به كاهش قابل توجه وقوع این نوع كلاهبرداری در سطح كشور شد.
اكبری با ابراز تأسف از اینكه با وجود هشدارهای گوناگون پلیس در رسانه های دیداری، شنیداری، جراید، فضای مجازی و…، همچنان شاهد غفلت بعضی از هموطنان می باشیم؛ اشاره كرد: واریز یا انتقال هرگونه وجهی به حساب افراد، بدون بازگشت به عابر بانك باز میسر بوده و لازم نیست به باجه های خودپرداز (عابر بانك) بازگشت شود.
معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا همین طور آگهی داد: تماسهای تحت عنوان برنده شدن در قرعه كشی های صدا و سیما، اپراتورهای تلفن همراه، مسابقات و…، بالقطع دامی برای سرقت اموال مردم می باشد و در هیچ شرایطی نباید به درخواست شیادان برای بازگشت به دستگاه های خودپرداز اعتماد كرد.
بر طبق اعلام پلیس، او در آخر از شهروندان خواست به پیامك های مشكوك توجه نكرده و اطلاعات محرمانه مربوط به حساب های بانكی را به صورت تلفنی یا پیامكی در اختیار هیچ فردی قرار ندهند.1398/02/05
14:50:38
5.0 / 5
4429
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید