كشف یك حفره امنیتی جدید در لپ تاپ های Dell

كشف یك حفره امنیتی جدید در لپ تاپ های Dell

به گزارش بست روید اخبار انتشار یافته از آن حكایت می كند كه صدمه پذیری و حفره امنیتی جدیدی كه در لپ تاپ های برند Dell یافت شده، به هكرها امكان كنترل از طریق دور سیستم كاربران را می دهد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، این روزها كارشناسان امنیتی به كشف صدمه پذیری و ضعف های امنیتی موجود در سخت افزار و نرم افزارهای مختلف می پردازند تا به شركت های توسعه دهنده و سازنده مربوطه اخطار دهند كه هر چه سریع تر مشكلات امنیتی مربوطه را برطرف كرده و خیال كاربران را جهت استفاده و بهره مندی از دستگاه های الكترونیكی و برنامه های كامپیوتری و موبایلی راحت كنند.
صدمه پذیری و ضعف های امنیتی به هكرها و مجرمان سایبری اجازه می دهد كه بدون اجازه كاربران و دارندگان سیستم های كامپیوتر و موبایل به حریم خصوصی و اطلاعات شخصی ذخیره سازی شده در سیستم آنها نفوذ و دسترسی پیدا كنند و به منظور دستیابی به اهداف و نیت های شوم خود، از آنها سو استفاده كنند.
حالا تازه ترین گزارش های انتشار یافته در وب سایت هكرنیوز از آن حكایت می كند كه محققان و پژوهشگران دریافته و اعلام نموده اند كه لپ تاپ های برند Dell كه یكی از معروف ترین و بهترین برندهای لپ تاپ در جهان است، گرفتار یك صدمه پذیری و حفره امنیتی جدید شده اند كه به هكرها و مجرمان سایبری اجازه می دهد از طریق دور به محتوای موردنظر خود در حریم خصوصی كاربران دسترسی پیدا كنند.
لازم به ذكر است كه در این گزارش هیچ اشاره ای به تعداد و مدل لپ تاپ های این برند كه تحت تأثیر صدمه پذیری امنیتی مذكور قرار گرفته اند، اعلام نشده است.
هنوز شركت سازنده لپ تاپ های Dell به این خبر واكنشی نشان نداده است.1398/02/14
15:34:43
5.0 / 5
4898
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید