چرا صفحه كاربری ما در واتس اپ غیرفعال و بسته می شود؟

چرا صفحه كاربری ما در واتس اپ غیرفعال و بسته می شود؟

به گزارش بست روید خیلی از كاربران واتس اپ اعتقاد دارند كه چرا برخی اوقات صفحه كاربری آنها در واتس اپ بدون هیچ دلیل خاص یا فعالیت مشكوكی بسته و غیرفعال می شود.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ در سال های اخیر از محبوبیت و استقبال بی نظیری از جانب كاربران برخوردار شده است و بر مبنای تازه ترین آمارهای انتشار یافته در وب سایت maketecheasier، بالغ بر یك میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر كاربر از این پیام رسان سبزرنگ برای ارتباط برقرار كردن با دوستان و مخاطبان خود استفاده می نمایند.
اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ هم از قابلیت Encryption End- to End یا رمزنگاری پیشرفته پشتیبانی می كند و از پروتكل های پیشرفته ای برای حفظ حریم شخصی كاربرانش برخوردار می باشد. این اپلیكیشن كه برای تمامی سیستم های عامل اندروید، iOS و ویندوز قابل استفاده می باشد، در سال ۲۰۱۶ میلادی لقب پركاربردترین پیام رسان جهان را گرفت. واتس اپ از آن جهت ضریب امنیت سایبری بالایی دارد كه مكالمات و اطلاعات مبادله شده میان كاربران و مخاطبان به صورت كامل محافظت شده بوده و مكالمات، اطلاعات شخصی و خصوصی آنها از جانب نهادهای دیگر قابل رصد و ردگیری نخواهد بود.
بر مبنای گزارشی كه در وب سایت maketecheasier آمده است، شركت فیسبوك با در اختیار گرفتن و تصاحب شركت واتس اپ در سال ۲۰۱۴، ۱۹ میلیارد دلار به دست آورد و از آن زمان تابحال هم با معرفی و افزودن قابلیت های جدید بدنبال جذب و حفظ طرفداران این پیام رسان بوده است.
اما لازم به ذكر است كه همه این تعداد كاربران به سبب یكسانی از واتس اپ استفاده نمی كنند و امكان دارد با استفاده نامناسب از آن باعث شوند كه الگوریتم های اتوماتیك و خودكار بكار رفته در پلت فرم واتس اپ، فعالیت آنها را به صورت مشكوك ارزیابی كرده و جلوی فعالیت آنها در این پیام رسان را بگیرد كه در نهایت باعث ریپورت شدن اكانت آنها خواهد شد.
۱. استفاده از از نسخه های غیر رسمی و تأیید نشده واتس اپ
در صورتیكه شما هم جزو آن دسته از كاربرانی هستید كه از نسخه های غیررسمی و تأیید نشده اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ استفاده می كنید، امكان دارد بزودی اكانت شما در واتس اپ با مشكل مواجه شود و شما دیگر نتوانید از این طریق به ارسال و دریافت پیام اقدام كنید. یكی از این اپلیكیشن های تأیید نشده، واتس اپ پلاس است كه خود شركت واتس اپ به هیچ عنوان آنرا تأیید نكرده و به كاربران اخطار داده كه این برنامه اطلاعات رد و بدل شده كاربران را به شركت های شخص ثالث می فروشد ازاین رو نباید از آن استفاده كنند چون تبعات منفی امنیت سایبری ضعیف آن متوجه خودشان خواهد شد.
۲. ارسال پیام های مختلف به غیر مخاطبان
یكی دیگر از مواردی كه باعث می شود اكانت واتس اپ شما بدون هیچ دلیل خاص یا فعالیت مشكوكی ریپورت و بسته شود و دیگر برایتان قابل دسترس نباشد، ارسال پیام های مختلف به افرادی است كه شماره آنها را در گوشی خود ذخیره نكرده و در لیست مخاطبین ( contacts) موبایل خود آنها را ندارند. این مورد باعث می شود كه واتس اپ تصور كند شما در حال نفوذ به اكانت دیگران و یا انتشار اخبار كذب و دروغین هستید و یا به جریان سازی های خبری و رسانه ای پرداخته اید به همین سبب اكانت شما را بزودی از راه الگوریتم های هوشمند شناسایی كرده و غیرفعال می كند.
۳. تعداد زیادی از مخاطبان شما را بلاك كرده باشند
در صورتیكه شما رفتار ضد اجتماعی در فضای مجازی از خود نشان داده باشید، طبیعی است كه تعداد زیادی از كاربران و مخاطبانتان شما را در شبكه های اجتماعی و اپلیكیشن های پیام رسان بلاك می كنند. در صورتیكه تعداد آن دسته از كاربرانی كه شما را در واتس اپ بیش از اندازه نرمال باشد، این اپلیكیشن به صورت هوشمندانه و خودكار تشخیص می دهد كه احتمالاً فعالیت مشكوك و نادرستی داشته اید ازاین رو اكانت شما را می بندد.
۴. ساختن گروه های زیاد در واتس اپ و افزودن كاربرانی كه جز مخاطبان شما نیستند
بر مبنای قوانین واتس اپ، در صورتیكه شما تعداد زیادی از كاربرانی را كه جزو مخاطبان شما نیستند، به گروه های متعددی اضافه كنید و در اپلیكیشن واتس اپ گروه هایی با اعضای ناشناس بسازید، الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی به كار رفته در واتس اپ اكانت شما را تشخیص خواهد داد و به سرعت آنرا غیرفعال خواهد نمود.



1398/02/17
13:45:51
5.0 / 5
4933
تگهای خبر: اندروید , سایت , شركت , گوشی
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید