اپراتور مخابراتی آمریكایی هك شد

اپراتور مخابراتی آمریكایی هك شد

بست روید: یكی از اپراتورهای مخابراتی فعال در ایالات متحده آمریكا حالا اخیرا اعتراف كرده كه دو ماه پیش هك شده بوده است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، این روزها بازار حملات سایبری و بدافزاری به نهادهای دولتی و غیردولتی بسیاری در جهان داغ و پر تب و تاب شده است. حالا بنظر می رسد كه نوبت به شركت ها و اپراتورهای مخابراتی فعال در صنعت ارتباطات و فناوری رسیده است و هكرها و مجرمان سایبری تصمیم گرفته اند كه بدین منظور به زیرساخت های مربوط به برقراری شبكه های مخابراتی نفوذ و دسترسی پیدا كنند و با هك اطلاعات مشتركان آنها به اهداف و انگیزه های خود دست بیابند.
حالا اخیرا شركت اسپرینت ( Sprint) اخبار و گزارش های جدیدی منتشر و نمایش كرده است كه نشان داده است دو ماه پیش مورد حمله سایبری و بدافزاری هكرها قرار گرفته بوده است كه البته هنوز ابعاد مختلف این هك معلوم و مشخص نشده و كسی نمی داند كه اطلاعات چند میلیون كاربر و مشترك این اپراتور آمریكایی به سرقت رفته و در دسترس هكرها قرار گرفته است.
این در حالیست كه اسپرینت قبل تر اعلام نموده بود كه در زمینه محافظت از حریم خصوصی كاربران و همین طور پیشگیری از نفوذ هكرها و مجرمان سایبری به منظور سرقت و دسترسی به اطلاعات آنها تلاش های زیادی خواهدنمود و در این زمینه فعالیت های گسترده ای خواهد داشت.
شركت اسپرینت یكی از بزرگترین شركت های مخابراتی فعال در برقراری و راه اندازی زیرساخت های مربوط به شبكه های اینترنت 5G در ایالات متحده آمریكاست كه از رقبای شركت تی موبایل باز به حساب می آید و قراردادهای همكاری بزرگی را به منظور توسعه اینترنت پرسرعت ۵G با غول های تكنولوژی در این عرصه منعقد كرده است.
هنوز اطلاعات و جزئیات بیشتری درباب نفوذ هكرها به اطلاعات مشتركان اسپرینت و زیرساخت های مخابراتی و شبكه های اینترنتی این اپراتور منتشر نشده است.
منبع:

1398/02/24
21:30:20
5.0 / 5
4581
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید