همزمان با روز جهانی ارتباطات انجام می شود

اتصال 7500 روستا به شبكه ملی اطلاعات

اتصال 7500 روستا به شبكه ملی اطلاعات

بست روید: به قول دبیر كل اتحادیه بین المللی مخابرات، در امتداد فراهم كردن رفاه و كامیابی برای همگان، لازم است شكاف های موجود در این استانداردسازی كم شود و در این راستا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتصال بیشتر از 7500 روستا به شبكه ملی اطلاعات آگاهی داد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، ۲۷ اردیبهشت ماه (۱۷ می) هر سال مصادف با روز جهانی ارتباطات و این روز، یادآور بنیان گذاری اتحادیه جهانی مخابرات در ۱۵۰ سال پیش است. اعضای اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در سراسر دنیا برای بزرگداشت روز جهانی ارتباطات، مراسمی برگزار می كنند.
به مناسبت روز جهانی ارتباطات از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران هم روز یكشنبه ۲۹ اردیبهشت از پروژه توسعه روستایی، یك پروژه خدماتی در حوزه پست و چند پروژه فناوری اطلاعات با حضور محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- رونمایی می شود. جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود: در مراسم روز جهانی ارتباطات، از بیشتر از ۷۵۰۰ روستایی كه امسال به شبكه ملی اطلاعات متصل شدند، بیش تر خواهم گفت.
رویداد جهانی ارتباطات هر ساله با انتخاب یك سوژه اصلی و محوری، تلاش می كند مباحثی را در مدت های اخیر سبب نگرانی جوامع بین المللی شده و یا توجه خیل عظیمی از كاربران، شهروندان و دولت ها را به خود منعطف كرده است، مطرح كرده و میزبان متخصصان و افراد سرشناس فعال در حوزه مذكور باشد تا آنها به تحلیل، بررسی و گفت و گو درباره مباحث مربوطه بپردازند.
امروزه، قدرت در درست جوامعی است كه از نیرومندترین شبكه های ارتباطی و به تبع آن، از بیش ترین اطلاعات برخوردار باشند و این حقیقت انكارناپذیر، تمدن حاكم بر تمدن كنونی جهان است و جلب توجه دولت ها و مردم جهان به اهمیت مقوله ارتباطات و ‏فناوری اطلاعات، سبب نامگذاری این روز شده است.
هدف از WTISD یا روز جهانی مخابرات و ارتباطات (World Telecommunication and Information Society Day) كمك به ایجاد پل های ارتباطی قوی و مستحكم تری میان كشورهای مختلف و مردم جهان و همین طور توسعه فناوری هایی كه برای گسترش ارتباطات و زیرساخت های مخابراتی ساخته و استفاده شده، بوده است.
روز جهانی مخابرات متمركز بر تدوین سیاست های ملی، پر كردن تفاوت های تكنولوژیكی، ترویج ارتباطات، تقویت قابلیت همكاری بین المللی سیستم ها و محدود كردن فاصله های فیزیكی در سطح جهانی بوسیله اینترنت، تلویزیون، تلفن و غیره است. این اجلاس جهانی طی سال های مختلف بر موضوعات مختلفی تمركز كرده است.

پیام امسال كاهش شكاف استانداردسازی ITU
هولین ژائو -دبیر كل اتحادیه بین المللی مخابرات- در پیام امسال خود به مناسبت روز جهانی ارتباطات گفته است: تدوین استانداردها، یكی از اركان اساسی مأموریت های ITU، بعنوان آژانس تخصصی سازمان ملل در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات است. اگر دوست دارید به اینترنت وصل شوید، از تماشای یك رویداد ورزشی در تلویزیون لذت ببرید، در ماشین خود رادیو گوش كنید یا از گوشی هوشمند خود فایل تصویری تماشا كنید، این استانداردهای ITU هستند كه این امكان را فراهم می سازند.
هولین ژائو در این پیام، از كشورهای عضو ITU، صاحبان صنایع، شركت های كوچك و بزرگ و دانشگاه ها، همین طور آژانس های خواهرخوانده سازمان ملل، شركای خود و همه سهامداران درخواست كرده است از برنامه كاهش شكاف استانداردسازی ITU كه رفاه و كامیابی برای همه را به دنبال خواهد داشت، حمایت كنند.منبع:

1398/02/27
12:59:31
5.0 / 5
4683
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید