اقدامات مخابرات ایران برای پوشش حداكثری ارتباطات اربعین

اقدامات مخابرات ایران برای پوشش حداكثری ارتباطات اربعین

بست روید: مدیرعامل شركت مخابرات ایران با بیان این كه این شركت با استفاده از تمام توان فنی و عملیاتی در حوزه شبكه، سیستم های انتقال، تلفن ثابت و دیتا آماده پوشش حداكثری مراسم اربعین حسینی است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، سیدمجید صدری با تشریح اهم اقدامات شركت مخابرات ایران در مناطق مخابراتی و زائرپذیر در استان های خوزستان، ایلام و كرمانشاه اظهار نمود: در حوزه شبكه دسترسی فیبر، عملیات فیبررسانی به نقاط مرزی استان خوزستان انجام شده و امكان راه اندازی تلفن ثابت در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه بوجود آمده است.
او اظهار داشت: نصب و راه اندازی سایت های پرتابل، شبكه دسترسی فیبر و افزایش پهنای باند در مناطق مخابراتی استان های خوزستان، ایلام و كرمانشاه در حال اجرا و پیاده سازی است.

مدیرعامل شركت مخابرات ایران با بیان این كه سایت نسل سوم همراه اول شهید آوینی چزابه خوزستان به جهت تكمیل پوشش مسیر زوار اربعین حسینی، نصب و راه اندازی شده اضافه كرد: در حوزه سیستم های انتقال، پهنای باند لازم تمام اپراتورها تأمین شده و با به كارگیری حداكثر ظرفیت نیروی انسانی و تجهیزات، پایداری ارتباطات در مسیرهای تردد و اماكن حضور زوار اربعین حسینی فراهم گشته است.

وی افزود: فعال سازی و تكمیل سایت های همراه اول در منطقه، طراحی و اجرای لینك دوم ارتباطی STM۶۴ از سوسنگرد به مركز انقلاب اهواز، نصب سوئیچ ۱۰۰۰ شماره ای در چذابه و طراحی و اجرای پروژه افزایش ظرفیت لینك های ارتباطی مسیر مركز امام خرمشهر – شلمچه، شلمچه – چذابه، چذابه – بستان از برنامه های انجام شده است.

صدری خاطرنشان كرد: افزایش پهنای باند خروجی خرمشهر، دهلاویه و سوسنگرد و تأمین گشت های ۲۴ ساعته در حوزه های ارتباطات ثابت و سیار به منظور حل خرابی های احتمالی پیش بینی شده است. هم چنین راه اندازی وای فای همراه اول در پایانه های مرزی شلمچه – چذابه و راه اندازی سرویس های ۴G در سایت های مناطق شلمچه، چذابه و بستان انجام گرفته است.

وی ادامه داد: نصب و راه اندازی چهار دستگاه ثابت جایگزین سایت های پرتابل BTS در مسیرهای چذابه و شلمچه و راه اندازی پنج ایستگاه پرتابل به صورت تمام تكنولوژی ۲Gو ۳Gو۴G انجام شده است.

او بابیان این كه پایش پوشش و ترافیك شبكه در روزهای اربعین به صورت شبانه روزی انجام می گردد اضافه كرد: استقرار تیم های نگه داری و راه اندازی مسیر فیبر نوری و انتقال جهت مرتفع ساختن هرگونه اشكال در راه ارتباطی به صورت ۲۴ ساعته صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل شركت مخابرات ایران در ادامه با تشریح اقدامات شركت در منطقه ایلام اضافه كرد: برقراری سرویس های ضروری تلفن های ثابت برای تمام دستگاه ها و سازمان ها در شهر مهران تا پایانه مرزی و تأمین نیازهای زیرساختی تمام اپراتورها در این مناطق به صورت كامل انجام یافته است.

صدری اعلام نمود: همكاری لازم با تمام ارگان های نظامی و امنیتی و هم چنین اپراتورهای عرضه دهنده خدمات ارتباطی به منظور اختصاص فضا و پاور در شهر مهران و پایانه مرزی به منظور عرضه خدمات مطلوب به زائرین انجام شده است.

وی ادامه داد: نصب و راه اندازی ۱۰ عدد تلفن همگانی تا آخر هفته جاری و برقراری سرویس تلفن ثابت برای كلیه دستگاه ها و سازمان های متقاضی در شهر مهران و پایانه مرزی و مسیر مهران تا پایانه مرزی ازجمله شبكه بهداشت، هلال احمر، نیروی انتظامی و حج و اوقاف از دیگر اقدامات صورت گرفته در منطقه ایلام است.

مدیرعامل شركت مخابرات ایران عنوان كرد: تجهیز زائرسرای شهر مهران با ظرفیت اسكان شبانه بیشتر از ۱۰۰ نفر از همكاران و خانواده های آنان در روزهای اربعین حسینی، واگذاری پهنای باند تمام اپراتورها، نصب ۲۱ دستگاه كافوی نوری به منظور توسعه تلفن ثابت در شهرستان مهران و اختصاص فضا و پاور به منظور عرضه خدمات مطلوب به زائرین در این منطقه انجام شده است.

وی هم چنین اضافه كرد: با نصب دستگاه های كافوی نوری شهرستان مهران كه تابحال ۶۵ درصد پیشرفت داشته است، امكان تغییر تكنولوژی از كابل مسی به سمت فیبر نوری با تأمین تجهیزات CORE از سافت سوئیچ در آینده نزدیك فراهم خواهد شد كه با این طرح كیفیت ارتباطات تلفن ثابت و زیرساختی در شهرستان مهران بهبود قابل توجهی خواهد یافت.

سیدمجید صدری در تشریح اقدامات شركت مخابرات ایران در استان كرمانشاه به منظور تكمیل پوشش ارتباطی تصریح كرد: ارتقاء تجهیزات دیتای شهرستان های قصر شیرین، سرپل ذهاب، كرند غرب و اسلام آباد از ۱Gبه ۱۰G، ارتقاء مسیر انتقال مراكز خسروی، قصر شیرین و مسیر اسلام آباد به كرمانشاه و اجرای فیبر نوری ۴۸ كور در راه قصر شیرین به خسروی به طول ۱۷ كیلومتر از مهم ترین اقدامات شركت مخابرات در این منطقه هست.

وی ادامه داد: فعال سازی شماره رقمی ۳۱۳۸ با كمك ستاد اربعین به منظور عرضه خدمات تلفنی به زائرین، توسعه ظرفیت سوئیچ مركز خسروی به تعداد ۵۱۲ شماره و نصب تجهیزات مخابراتی در راه انتقال منتهی به پایانه خسروی ازجمله اقدامات صورت گرفته در این منطقه است.

مدیرعامل شركت مخابرات ایران در انتها با تشریح نقش زیرساختی نقش شركت مخابرات در تأمین ارتباطات و پوشش مناطق مخابراتی زائرپذیر اضافه كرد: كاركنان شركت مخابرات ایران در تمام موارد در رابطه با بخش تلفن ثابت، حوزه ارتباطات سیار، شبكه انتقال و دیتا و و تجهیز زائرسراها به منظور استفاده همكاران، با حداكثر هم افزایی و روحیه جهادی در حال تامین نیازهای ارتباطی هموطنان در مراسم باشكوه پیاده روی اربعین حسینی هستند.1397/07/28
19:54:07
5.0 / 5
4949
تگهای خبر: اپراتور , وای فای
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید