كارت های بانكی مشتریان رستورانی زنجیره ای هك شد

كارت های بانكی مشتریان رستورانی زنجیره ای هك شد

بست روید: پژوهشگران امنیتی اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه هكرها در چند سال اخیر با هك دستگاههای پرداخت پوز(POS) مستقر در یكی از رستوران های سیار زنجیره ای در آمریكا اطلاعات كارت های اعتباری و بانكی مشتریان را به سرقت ببرند.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، با عنایت به تشدید خطر حملات سایبری و نفوذ هكرها برای سرقت اطلاعات كاربران در فضای مجازی در سال های اخیر، پژوهشگران و پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری اهتمام دارند با تحقیقات و بررسی های خود از لطمه پذیری های موجود در دستگاه های الكترونیكی، سرویس های اینترنتی و بانكی پرده برداری كنند تا بدین ترتیب كاربران را از خطرات مربوطه آگاه كرده و به شركت های توسعه دهنده آنها نیز آگهی دهند كه مشكلات مربوطه را با انتشار به روزرسانی های جدید یا سایر اقدامات لازم برطرف كنند.
حالا این پژوهشگران اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه هكرها در طول دو الی سه سال قبل توانسته اند با نفوذ به دستگاه های پرداخت در محل موسوم به دستگاه های پوز ( POS)، اطلاعات میلیون ها كارت اعتباری و بانكی متعلق به مشتریانی كه از رستوران های زنجیره ای سیار Checkers and Rally را به سرقت برده و توانسته اند مبالغ هنگفتی را از آنها خارج و بدزدند.
طبق گزارش وب سایت هكرنیوز، رستوران های Checkers and Rally بزرگترین مجموعه رستوران های زنجیره ای و سیار در ایالات متحده آمریكاست كه تقریباً در تمامی شهرهای این كشور پهناور شعبه داشته و مستقر است.
كارت های بانكی كه كاربردهای مختلفی از برداشت پول تا خرید، جابجایی، نقل و انتقال را برای مشتریان انجام داده و دارای مشخصه های امنیتی همچون نام صاحب كارت و یا نوار مغناطیسی هستند كه اطلاعات مهمی مانند اطلاعات هویتی دارنده كارت در آن درج می شود.
به اعتقاد این كارشناسان كارت های مغناطیسی فعلی قابلیت هك شدن داشته و به راحتی می توان آنرا از روش هایی مثل نصب دستگاه های كوچك به دستگاه های كارت خوان كپی و هك كرد، موردی كه بارها شاهد بوده ایم و گزارش های مختلفی از طرف مردم در ارتباط با آن اعلام شده است.
با عنایت به نتایج پژوهش های انجام شده، میزان حملات سایبری در سال آینده میلادی ۲۰۱۸ به اوج خود خواهد رسید، بدین سبب تمامی شركت های كوچك و بزرگ در سراسر جهان موظف خواهند بود، اقدامات و تمهیدات لازم را برای مقابله با هك شدن اتخاذ كنند تا در مقابل مجرمان سایبری و حملات و خسارات جبران ناپذیر آنها، لطمه پذیری كمتری داشته باشند و ضریب امنیت اطلاعات خود و مشتریان خودرا به بالاترین حد ممكن برسانند.
بدین سبب می توان گفت خطر حملات سایبری در كمین تمامی افراد، كاربران و شركت های كوچك و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا كرد كه كسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است.
امسال میلادی باج افزار، بدافزار و ویروس های كامپیوتری بسیاری در سراسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شركت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد كرده اند. حمله سایبری توسط بدافزار واناكرای (WannaCry) بطور قطع یكی از مهلك ترین حملاتی است كه در طول سال های اخیر صورت گرفته است.
منبع:

1398/03/12
15:33:59
5.0 / 5
4579
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید