اسامی اداره های دولتی پرمصرف روی میز رئیس جمهور

اسامی اداره های دولتی پرمصرف روی میز رئیس جمهور

بست روید: امسال همانند سال های گذشته سناریوهای مختلفی از طرف وزارت نیرو برای گذر از پیك مصرف برق و مدیریت آن در حال بررسی بوده و در بین این موارد، پرونده مصرف برق اداره های دولتی از سال قبل تابحال همچنان باز است؛ بطوریكه مقرر است مصرف برق اداره ها رصد و گزارش شود.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، افزایش مصرف برق در ایران به تبع نزدیك شدن به فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی، دغدغه گذر از فصل تابستان بدون خاموشی برنامه ریزی شده را باز هم پررنگ كرده و مسؤولان وزارت نیرو به دنبال راهكارهایی هستند كه از این اتفاق جلوگیری نمایند. تولید و تأمین برق یك بعد این ماجرا و نحوه مصرف بعد دیگر آن است.
برنامه وزارت نیرو برای ادارات دولتی جهت كاهش مصرف
در این میان، نحوه مصرف برق ادارات دولتی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد كه برای كاهش آن سال قبل راهكارهای مختلفی به كار گرفته شد. در این راستا سال ۱۳۹۶ دستگاه های دولتی موظف شدند ۲۰ درصد از برق مصرفی خودرا بوسیله انرژی های تجدیدپذیر تأمین كنند و در همان سال و سال ۱۳۹۷ نیز مصرف برق خودرا نسبت به سال ۱۳۹۵، ۱۰ درصد كاهش دهند.
همین طور سال قبل بر اساس ابلاغیه وزارت كشور استانداران سراسر كشور به خصوص استاندار تهران مكلف به كاهش ۲۰ درصدی در مصرف آب و ۱۰ درصدی در مصرف برق، نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۶ شدند؛ صراحتاً نیز اعلام گردید كه در صورت نیاز به اختیارات بیشتر كلیه اختیارات لازم جهت اجرایی كردن این امر به استانداران محول می شود و مقرر شد در صورت عدم رعایت صرفه جویی در دستگاه ها، استانداران نسبت به قطع آب و برق آنها اقدام نمایند.
از طرف دیگر، دستگاه های آب و برق مكلف شدند هر ۱۵ روز یكبار مصرف برق و آب دستگاه ها را گزارش دهند كه آب و برق دستگاه هایی كه رعایت نكنند، قطع می شود و از ساعت ۱۳: ۳۰ نیز سیستم های سرمایشی در همه دستگاه ها باید خاموش شود. تغییر ساعت كاری ادارات اقدام دیگری بود كه در كنار همه اقدامات مذكور صورت گرفت و در تابستان سال قبل شاهد تغییر ساعت كاری ادارات بودیم.
به نظر می آید وزارت نیرو بر موضع خود برای كاهش مصرف در ادارت در زمان پیك مصرف همچنان باقی است. به صورتی كه نه تنها زمزمه تغییر ساعت ادارات در بعضی استان ها به گوش می رسد بلكه مقرر است با تعامل استان داران با وزارت نیرو، میزان مصرف برق و درجه حرارت محیط در ادارات دولتی كنترل شود.
در این راستا، رئیس جمهور تاكید كرده است كه فهرست اداراتی كه قبض مصرفی آنها نسبت به سال قبل افزایش یافته است جهت بررسی در اختیار دفتر رئیس جمهور قرار بگیرد.
منبع:

1398/03/22
15:11:15
5.0 / 5
4441
تگهای خبر: سیستم
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید