هوش مصنوعی صورت های فتوشاپی را رسوا می كند!

هوش مصنوعی صورت های فتوشاپی را رسوا می كند!

بست روید: پژوهشگران شركت ادوب یك ابزار هوش مصنوعی ابداع نموده اند كه قابلیت شناسایی تصاویر جعلی و اصلاح شده در ویدئوهای دیپ فیك را دارد.


به گزارش بست روید به نقل از دیلی میل، پژوهشگران شركت ادوب (Adobe) یك ابزار هوش مصنوعی جدید ابداع نموده اند كه می تواند تصاویر دستكاری شده از صورت افراد را ردیابی كند. این ابزار می تواند هرگونه اصلاحی روی تصاویر كه با چشم غیر مسلح قابل بررسی نیست را ردیابی كند. ابزار مذكور به خصوص برای ردیابی و بررسی تصاویر در ویدئوهای دستكاری شده «دیپ فیك» مناسب می باشد.
ویدئوهای دیپ فیك با استفاده از یادگیری عمیقی بطور دیجیتالی كلیپ های صوتی جعلی را روی صورت فردی كه در حال صحبت است همخوان می كنند. هم اكنون انواع مختلفی از این ویدئوها با سرعت زیادی در اینترنت و شبكه های اجتماعی در حال انتشار می باشد. ادوب برای ابداع این ابزار با پژوهشگران دانشگاه بركلی در كالیفرنیا همكاری كرده است. نتیجه این همكاری پژوهشی است كه در نشریه new Arxiv paper انتشار یافته است. این ابزار هوش مصنوعی هرگونه استفاده از یكی از ابزار فتوشاپ به نامFace Aware Liquifyرا ردیابی می كند. بگفته ادوب این ابزار تغییرات نامحسوسی در صورت فرد به وجود می آورد و در نتیجه ردیابی آنان سخت تر می شود. علاوه برآن هوش مصنوعی می تواند تصاویر تغییر یافته را به حالت اولیه برگرداند. پژوهشگران با استفاده از مخزنی حاوی هزاران تصویر جعلی به این سیستم هوش مصنوعی آموزش دادند. شركت ادوب در یك پست وبلاگی نوشت: هرچند ما به تأثیرات ابزارهای خلاقانه فتوشاپ و ادوب برجهان افتخار می نماییم اما شكاف های اخلاقی فناوری خودرا نیز به رسمیت می شناسیم. هم اكنون دستكاری تصاویر بسیار فراگیر شده و محتوای جعلی بطور جدی به یك مشكل تبدیل گشته است.


منبع:

1398/03/25
17:02:07
5.0 / 5
4316
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید