انتخاب اسپانیا ادامه همكاری با هواوی

انتخاب اسپانیا ادامه همكاری با هواوی

به گزارش بست روید اسپانیا یكی از معدود كشورهای اروپایی است كه می خواهد به منظور توسعه شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G به همكاری با هواوی ادامه دهد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، هواوی كه بدون شك بزرگترین اپراتور مخابراتی و توسعه دهنده تجهیزات اینترنتی در جهان به حساب می آید، در كشورهای گوناگونی مبادرت به عرضه خدمات و توسعه تجهیزات لازم برای برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G كرده اما با عنایت به اعمال تحریم های جدید از جانب كاخ سفید و تلاش دولت آمریكا برای متقاعد كردن متحدانش همچون كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی دیگر از كشورهای اروپایی همچون انگلستان، هلند و آلمان، به نظر می آید كه توسعه شبكه ۵G به جای اینكه راهگشا باشد، جلوی تصمیم گیری سریع و پیشرفت كشورهای مختلف به سمت و سوی راه اندازی جدیدترین نسل از شبكه های اینترنتی و مخابراتی را گرفته و در حقیقت، جهان را به دو قطب مخالف تقسیم كرده است.
چندی قبل بود كه اخبار گوناگونی مربوط به تصمیم دولت های مختلف برای همكاری و عدم همكاری با هواوی منتشر گردید كه نشان می داد كشورهای جهان تحت تأثیر تشدید نگرانی های امنیتی و همینطور اعمال تحریم و محدودیت های جدید آمریكا ضد این شركت چینی تصمیم گرفتند قراردادهای همكاری خویش را برای توسعه شبكه اینترنت ۵G لغو كنند.
اما حالا تازه ترین اخبار و گزارش ها در راشا تودی حاكیست كه اپراتور وودافون در اسپانیا با همكاری هواوی می خواهد به توسعه زیرساخت های لازم برای برقراری شبكه ۵G در ۱۵ شهر این كشور اروپایی بپردازد.
وودافون كه دومین اپراتور مخابراتی بزرگ و فعال در جهان به حساب می آید، به شهروندان و مشتركان اسپانیایی خود وعده داده بود كه علاوه بر مادرید، پایتخت این كشور، شبكه پرسرعت اینترنت ۵G را در ۱۵ شهر دیگر اسپانیا هم توسعه داده و راه اندازی كند.
همچون مهم ترین این شهرها می توان به سویل، والنسیا، مالاگا، زاراگوزا، سن سباستین، بیلبائو، ویتورا، ویگو، لا كورونا، گیژون، سانتاندر، پامپلونا، لوگرونو اشاره نمود.
به عقیده كارشناسان و تحلیلگران، در مورد ادامه همكاری و فعالیت های مخابراتی هواوی در دولت كشورهای مختلف اختلاف نظر شدید و پررنگی وجود دارد كه به صورت كلی می توان هم اكنون جهان را به دو قطب تقسیم كرد كه بعضی از آنها تحت تأثیر نگرانی های امنیتی و احتمال جاسوسی هواوی از اطلاعات و حریم خصوصی كاربران قطع همكاری با این غول تكنولوژی را بر توسعه فناوری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G ترجیح داده اند و برخی دیگر از كشورها هم توجه زیادی به اتهامات وارده ضد هواوی نشان نداده و ترجیح می دهند كه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطی شبكه ۵G آنها هرچه سریع تر توسط شركت هواوی برقرار و راه اندازی شود چونكه اولاً این شركت بزرگترین توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی در جهان به حساب می آید و دوما اینكه فعالیت سایر اپراتورهای مشابه صرفه اقتصادی برای دولت ها نخواهد داشت.
با عنایت به افزایش روز افزون محبوبیت تكنولوژی های جدید و گسترش تلاش و فعالیت شركت های مختلف تكنولوژی و اپراتورهای بین المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می توان اظهار داشت كه یك ماراتن و رقابت تنگاتنگ میان این غول های تكنولوژی درگرفته است و هر یك از آنها در تلاشند اولین اپراتور و شركت مخابراتی باشند كه امكان دسترسی و بهره برداری از جدیدترین نسل اینترنت را در اختیار كاربرانشان قرار می دهند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.
هواوی در طول یك سال گذشته از جانب دولت ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا و خیلی از كشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و خیلی از این كشورها استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شركت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی كاربران، ممنوع اعلام نموده اند.1398/03/26
14:40:19
5.0 / 5
4894
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید