خانه استیجاری با پرینتر ۳ بعدی ایجاد می شود

خانه استیجاری با پرینتر ۳ بعدی ایجاد می شود

به گزارش بست روید مقرر است خانه ای با استفاده از پرینتر ۳ بعدی و از مواد طبیعی ساخته شود كه ۵۰ درصد قدرتمندتر از سیمان است. این خانه به افراد اجاره داده می شود.


به گزارش بست روید به نقل از دیلی میل، یك خانه كه با پرینتر سه بعدی ایجاد می شود تجربه اقامت در مریخ را روی زمین برای ساكنان خود فراهم می آورد. این خانه نوآورانه كه Tera نام دارد در مناطق جنگی نیویورك و در كنار رودخانه هادسون ساخته و اجاره داده می شود. Teraدر حقیقت حاصل فعالیت های یك آژانس طراحی نیویوركی به نام AI SpaceFactory است.
این شركت قبلاً برای عرضه طرح Marsha habitat در چالش اقامتگاه سه بعدی ناسا برنده جایزه ۵۰۰ هزار دلاری شده بود. طرح اقامتگاهMarsha در ماه می چالش ناسا برای ساخت اولین اقامتگاه در مریخ برنده شد. به هر حال هزینه اجاره بهای خانه Tera برای تحقیق و توسعه فناوری های تجدیدپذیر و ماندگار آینده به كار می رود. چنین فناوری روی زمین و مریخ كارآمد خواهد بود و در آینده مبنایی برای شهرك سازی در مریخ را فراهم می آورد. جالب آنكه می توان خانه مذكور را بعد از انتهای عمر به كامپوست تبدیل كرد. Teraبه وسیله مواد اولیه و فناوری های پرینت ۳ بعدی ایجاد می شود كه برای اقامتگاه Marsha طراحی شده بود. این خانه از كامپوزیت بیوپلیمر بازالت ایجاد می شود كه از موادی مانند ذرت و نیشكر به دست می آید. ناسا این ماده را آزمایش كرده است. همینطور این سازمان تایید كرده بیوپلیمر بازالت حداقل ۴۰ درصد قدرتمندتر از سیمان است. بهرحال این اقامتگاه سیلندری شكل را می توان از مواد طبیعی و تجدیدپذیری ساخت كه در مریخ وجود دارد. سازه مذكور می تواند در مقابل بادهای شدید و اشعه های خورشید از فضانوردان محافظت كند.

1398/04/05
12:37:30
5.0 / 5
5208
تگهای خبر: تجربه , شركت , طراحی , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید