برای توسعه خودروهای خودران

اپل به تصاحب استارتاپ های خارجی روی آورد

اپل به تصاحب استارتاپ های خارجی روی آورد

به گزارش بست روید اپل روز سه شنبه تایید و اعلام نموده است كه یك شركت وسائل نقلیه خودران مستقر در دوبی را خریداری و تصاحب كرده است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، از آنجایی كه شركت های گوناگونی همچون اپل در سال های اخیر به خصوص در طول یك سال قبل تلاش و تمركز زیادی بر توسعه و تولید وسایل نقلیه خودران و مجهز به فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی داشته اند، حالا به نظر می آید كه اپل عزم خویش را برای توسعه تكنولوژی های مربوطه و اختصاص سهم بزرگی از بازار خودرو های خودران جزم كرده تا بتواند در سال های آینده حرفی برای گفتن داشته باشد.
بر مبنای تازه ترین گزارش های انتشار یافته در رویترز، اپل بعنوان یكی از بزرگترین غول های تكنولوژی در جهان، تأیید و اعلام نموده است كه یك شركت فعال در حوزه هوش مصنوعی و خودرو های خودران مستقر در دوبی را خریداری و تصاحب كرده است تا بتواند از دانش و فناوری های نوین آن بهره مند شود.
در سیلیكون ولی، اینكه شركت های بزرگ فعال در حوزه فناوری استارتاپ های كوچك در رابطه با حیطه فعالیت خویش را خریداری كنند، معمول است و همین امر هم سبب شده است این غول های تكنولوژی علاوه بر خاك ایالات متحده، به تكنولوژی های نوین توسعه داده شده توسط شركت ها و استارتاپ های خارجی هم چشم بدوزند و در صورت نیاز و تمایل، سهام آنها را خریداری كنند.
خودرو های خودران با بهره گیری از تكنولوژی های جدید و پیشرفته ای نظیر یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی قادر خواهند بود بدون احتیاج به راننده، در خیابان و جاده ها تردد و سرنشینان خویش را جابجا كنند.
غول های تكنولوژی گوناگونی در سراسر جهان همچون تسلاموتورز، اپل و مایكروسافت و همینطور شركت های بزرگ فعال در حوزه خودروسازی در طول چندسال اخیر تمركز خویش را بر روی توسعه سیستم خودرو های خودران گذاشته اند تا به مشتریان و علاقمندان این حوزه اجازه دهند كه در سال های پیش رو، هر چه سریع تر به این فناوری دسترسی پیدا كرده و از امنیت بیشتری هم در خودرو های خودران برخوردار شوند.
هنوز فناوری وسایل نقلیه خودران به مرحله تكامل و پیشرفت نرسیده است و بنابراین هم خیلی از مهندسین فعال در صنعت خودروسازی و همینطور غول های تكنولوژی با همكاری یكدیگر در تلاشند تا امنیت كامل را برای این فناوری به ارمغان بیاورند.
اخبار و گزارش های گوناگونی از جانب رسانه ها و فضای مجازی انتشار یافته بود كه نشان می داد خودرو های مبتنی بر فناوری خودران همچنان با مشكل مواجهند و در خیلی از موارد هم باعث بروز تصادف در خیابان و جاده های در حال آزمایش می شوند.1398/04/06
10:59:23
5.0 / 5
5199
تگهای خبر: تكنولوژی , سیستم , شركت , صنعت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید