رئیس سازمان صدا و سیما:

۸۰ درصد محتوای فضای مجازی مستهجن است

۸۰ درصد محتوای فضای مجازی مستهجن است

بست روید: رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به اینكه 80 درصد محتوای فضای مجازی مستهجن است، اظهار داشت: باید بتوانیم در این شرایط با تولیدات پاك و سالم فرزندانمان را نجات داده و نسلی پاك را بپرورانیم.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، علی عسگری در آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسكی تلویزیونی كه با حضور بیشتر از هزار هنرمند از سراسر كشور در محل تالار انتظار كرمانشاه برگزار گردید با اشاره به برگزاری نخستین دوره این جشنواره در استان همدان، اظهار داشت: این برای دومین سال پی در پی است كه برگزاری این جشنواره را در دستور كار داریم و تلاش این است كه این جشنواره به صورت مستمر و در سال های آینده در استان های دیگر تدوام یابد.
وی با اشاره به تأثیرات عمیق پویانمایی بر كودكان و نوجوانان، اظهار داشت: در همین راستا باید از این مهم غفلت نكنیم و این هنر و صنعت مهم را اولویت كار خود قرار دهیم.
علی عسگری تصریح كرد: این دو هنر با ارزش پویانمایی و برنامه های عروسكی باید جای خودرا در رسانه ملی پیدا كنند و باید تولیدات بیشتری در این دو ژانر داشته باشیم.
رئیس سازمان صدا و سیما تصریح كرد: این امكان وجود دارد كه با تولیدات بیشتر و با كیفیت تر، سریال های پویانمایی و حتی سریال های عروسكی جایگزین قسمتی از سریال های معمولی شود.
علی عسگری با اشاره به وجود استعدادهای بسیار در حوزه پویانمایی كشور تصریح كرد: باید با استفاده از این ظرفیت به یكی از قطب های پویانمایی جهان تبدیل شویم.
رئیس سازمان صدا و سیما در همین راستا از مركز پویانمایی صبا خواست تا تمركز ویژه ای بر تجمیع هنرمندان این رشته و استفاده از ظرفیت آنها داشته باشد و تصریح كرد: كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان می تواند در این زمینه یار و مددكار سازمان باشد.
وی به استعدادهای حوزه عروسكی كشور نیز اشاره نمود و اضافه كرد: همانطور كه در حال رقم زدن قله های پویانمایی هستیم باید قله های كار عروسكی را نیز بسازیم و خوشبختانه نیروهای با استعداد در این زمینه كم نداریم.
رئیس سازمان صدا و سیما بر ضرورت تدوین سند پویانمایی و برنامه های عروسكی تصریح كرد و اضافه كرد: اگر بخواهیم در این دو حوزه اثرات ماندگار تولید كرده و به حد ایده آل برسیم، باید نقشه راه داشته باشیم و تدوین سند در این عرصه می تواند راهبر ما در این راه باشد.
رئیس سازمان صدا و سیما در ادامه در تشریح برخی اهداف جشنواره اظهار داشت: هدف نخست جشنواره افزایش تولیدات پویانمایی و عروسكی برای توسعه بازار این دو هنر است، این جشنواره باید موتور پیشران توسعه بازار پویانمایی و برنامه های عروسكی باشد و باید حجم تولیدات این بازار را افزایش دهد.
علی عسگری تعامل و همگرایی میان خانواده پویانمایی و عروسكی را دیگر هدف این جشنواره عنوان نمود و اضافه كرد: با برگزاری این جشنواره باید این دو صنف به عنوانی صنوفی فاخر و طراز بالا معرفی شوند.
وی رونمایی از آثار جدید و پشتیبانی از شركت های نوپای پویانمایی را از اهداف دیگر این جشنواره عنوان و خاطرنشان كرد: كشف استعدادهای خلاق نیز دیگر هدف این جشنواره است و باید بتوانیم هرساله هنرمندان جدیدی در این حوزه معرفی نماییم.
علی عسگری از تبادل مطالعات و تحقیقات در دو حوزه پویانمایی و عروسكی در كارگاه ها و میزگردهای جشنواره بعنوان دیگر هدف این جشنواره نام برد و اضافه كرد: با تبادل اطلاعات و نظرها و بررسی آخرین دستاوردها در این دو حوزه بطور قطع گامی به سمت غنی سازی تولیدات پویانمایی و عروسكی برخواهیم داشت.
وی كاهش استفاده از محصولات خارجی و افزایش صادرات محصولات پویانمایی كشور را همچون دیگر اهداف این جشنواره عنوان نمود و اضافه كرد: باید در حوزه پویانمایی جهانی فكر نماییم و برای جهان تولید نماییم.
علی عسگری اضافه كرد: باید بتوانیم فرهنگ ایران و اسلامی مان را بوسیله پویانمایی كه هنری تأثیرگذار است به جهان صادر نماییم.
رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به اهمیت محتوای تولیدات پویانمایی و عروسكی اظهار داشت: محصولات این دو هنر زمانی باارزش است كه فیلم نامه فاخر برای آن داشته باشیم و بدون فیلم نامه خوب عملاً ثمره تمام كارها به هدر می رود.
وی اضافه كرد: نویسندگان و فیلم نامه نویسان ما باید بتوانند با مطالعات جامعه شناسی، روانشناسی، تاریخی و فرهنگی فیلم نامه هایی فاخر و جذاب برای تولیدات پویانمایی و عروسكی فراهم نمایند.
علی عسگری تصریح كرد: باید محتوای فیلم نامه ها را مهندسی و مدیریت نماییم و فرهنگ ایرانی و اسلامی را از این طریق به نسل های آینده منتقل نماییم.
رئیس سازمان صدا و سیما اضافه كرد: بیانیه گام دوم انقلاب روح زمانه است و خیلی شیوا گذشته و آینده كشور را ترسیم كرده كه باید از این بیانیه برای نوشتن فیلم نامه الهام گرفت.
علی عسگری دستمایه مهم دیگر برای نوشتن فیلم نامه را "رونق تولید" عنوان نمود و اضافه كرد: باید بتوانیم بوسیله پویانمایی فرزندانمان را كارآفرین بار بیاوریم.
وی به هجمه فرهنگی سنگین دشمن اشاره نمود و اضافه كرد: امروز در یك جنگ تمام عیار فرهنگی قرار داریم و بیشترین هجمه امروزه مقابل حجاب و عفاف مردمان این سرزمین است.
علی عسگری با اشاره به اینكه ۸۰ درصد محتوای فضای مجازی مستهجن است، اظهار داشت: باید بتوانیم در این شرایط با تولیدات پاك و سالم فرزندانمان را نجات داده و نسلی پاك را بپرورانیم.

منبع:

1398/04/21
14:22:13
5.0 / 5
4311
تگهای خبر: شركت , صنعت , كیفیت , محصولات
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید