كدام سرویس های پستی پرترافیك شدند؟

كدام سرویس های پستی پرترافیك شدند؟

بست روید: سرویس های پستی سه ماهه ابتدایی سال جاری نشان داده است كه كمترین ترافیك این سرویس متعلق به پست ویژه با بیشتر از یك میلیون و بیش ترین این سرویس ها متعلق به پست عادی با ترافیك بیشتر از 33 میلیون است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، شركت پست برای ارسال مرسولات شیوه های مختلفی در نظر گرفته كه تبعا هر شیوه هزینه های خاص خودرا به دنبال داشته و شرایط خاصی را داراست. نمودار مقایسه ای ترافیك مرسولات پستی در شركت ملی پست به تفكیك نوع سرویس در سه ماهه اول سال جاری توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انتشار یافته است.

بر این اساس سرویس پست ویژه با تعهد زمانی توزیع، خدمتی است كه محل تحویل مرسوله، توسط مشتری تعیین و مراحل عملیاتی مربوط به آن به صورت خاص و ویژه و مدت زمان ارائه خدمت (قبول و توزیع مرسوله) در بازه های زمانی تعهد شده انجام می گیرد. در این سرویس هم اكنون محدوده ارائه خدمت از نظر مقصد به چهار گروه شهری، بین شهری درون استانی، بین شهری استان همجوار و بین شهری استان های غیرهمجوار تقسیم شده است. تعهدات توزیع مرسولات برای مقاصد شهری حداكثر سه ساعت و برای مقاصد بین شهری حداكثر تا ساعت ۱۰ یا ۱۲ روز پس از قبول مرسوله است.
اگر فرستنده تمایل داشته باشد هنگام تحویل مرسوله (از نوع نامه، مطبوعات، كیسه مخصوص (جراید و مطبوعات)، بسته كوچك (حاوی هدیه و سوغات) به پست، قبض رسید دریافت كرده و هنگام تحویل مرسوله به گیرنده از وی امضاء ستاندن شود، می تواند از سرویس پست پیشتاز استفاده نماید. حداكثر وزن این مرسولات غیر از كیسه مخصوص مطبوعات (۳۰ كیلو گرم) به میزان دو كیلوگرم خواهد بود و مشتری باید حتما جهت ارسال مرسوله به باجه های پستی بازگشت كند.
همین طور اگر فرستنده تمایل داشته باشد هنگام تحویل مرسوله (از نوع نامه، مطبوعات، كیسه مخصوص (جراید و مطبوعات)، بسته كوچك (حاوی هدیه و سوغات)) به پست، قبض رسید دریافت كرده و هنگام تحویل مرسوله به گیرنده از وی امضاء گرفته شود، می تواند از سرویس پست سفارشی استفاده نماید. حداكثر وزن این مرسولات غیر از كیسه مخصوص مطبوعات (۳۰ كیلوگرم) به میزان دو كیلوگرم خواهد بود و مشتری باید حتما جهت ارسال مرسوله به باجه های پستی بازگشت كند.
اما در سرویس پست عادی، تنها مرسولات نامه و مطبوع قبول و توزیع شده و رسیدی به فرستنده ارائه نمی گردد. هنگام توزیع نیز از گیرنده امضاء ستاندن نشده و كلیه مراحل پستی بدون ثبت انجام می شود. فرستنده باید به میزان لازم تمبر روی پاكت الصاق كرده و پاكت را داخل صندوق های پستی سطح معابر بیندازد.
منبع:

1398/06/02
13:23:38
5.0 / 5
4651
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید