قبوض كاغذی برق در ۱۲ استان حذف شد

قبوض كاغذی برق در ۱۲ استان حذف شد

به گزارش بست روید مدیركل دفتر مدیریت مصرف و امور مشتركین توانیر با اشاره به این كه قبوض كاغذی در ۱۲ استان كشور حذف گردیده است، اظهار داشت: از میان ۳۶ میلیون مشترك برق كشور تابحال اطلاعات بیشتر از ۳۰ میلیون مشترك برای حذف قبوض كاغذی جمع آوری شده است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، هادی مدقق، با اشاره به این كه تابحال اطلاعات حدود ۸۴ درصد مشتركان برق كشور به منظور حذف قبوض كاغذی در سامانه ثبت شده است، افزود: بر مبنای آخرین ارزیابی صورت گرفته تابحال در استان های سیستان و بلوچستان، فارس، كرمان، خراسان جنوبی، یزد، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، اصفهان، كردستان، زنجان و خراسان شمالی بیشتر از ۹۰ درصد مشتركان اطلاعات خویش را ثبت كرده اند و قبوض كاغذی در این مناطق به صورت كامل حذف گردیده است.
او اضافه كرد: همینطور بین ۷۰ تا ۹۰ درصد مشتركان در استان های خوزستان، سمنان، گلستان، مازندران، قم، البرز، قزوین، تهران، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، همدان، لرستان، بوشهر، كهگیلویه و بویراحمد به این طرح پیوسته اند و این میزان در استان های ایلام، كرمانشاه، مركزی و كلانشهر مشهد ۵۰ تا ۷۰ درصد است.
وی با تاكید بر اینكه از آغاز مهرماه هیچ قبض كاغذی برق در كشور توزیع نخواهد شد، اضافه كرد: مشتركان باقی مانده در سراسر كشور می توانند تا نیمه شهریورماه با ارسال شناسه قبض به سرشماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ شماره خویش را در سامانه مربوطه ثبت و بعد از این قبوض خویش را به صورت الكترونیكی دریافت نمایند.
مدقق با تاكید بر اینكه حذف قبوض كاغذی برق مانع از قطع ۱۲ هزار درخت در سال می شود، افزود: بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته مقرر شده است تا از محل كاغذی كه در این راستا صرفه جویی می شود، برای ۱۰۰ هزار دانش آموز مناطق محروم وسایل آموزشی تامین گردد.1398/06/10
23:40:43
5.0 / 5
4671
تگهای خبر: آموزش
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید