در یك شركت دانش بنیان؛

لودسل با ظرفیت ۳هزار تن برای صنعت فولاد تولید شد

لودسل با ظرفیت ۳هزار تن برای صنعت فولاد تولید شد

بست روید: یك شركت دانش بنیان مستقر در شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان در كشور موفق به ساخت لودسل با ظرفیت 3 هزار تن شد. از این لودسل در صنایع فولاد استفاده می شود.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محسن فروردین مدیر یك شركت دانش بنیان اظهار داشت: نوسانات نرخ ارز و تحریم بعضی از كالاهای استراتژیك در حوزه صنعت، سبب شده است تا وارد كنندگان به سازنده تبدیل شوند و مشتریان بزرگ صنعتی، تولیدكنندگان داخلی را مجدداً در لیست خرید كالای خود قرار دهند.
وی اضافه كرد: صنایع بزرگ ذوب آهن و فولاد سازی بعنوان یكی از واگن های اصلی لوكوموتیو صنعتی كشور، برای ادامه حركت به طیف گسترده ای از قطعات و ماشین آلات نیاز دارند كه در سالهای نه چندان دور به صورت كامل از خارج از كشور وارد می شدند.

وی با اشاره به اینكه در این شركت دانش بنیان كه در شهرك علمی تحقیقاتی اصفهان مستقر است «لودسل» با ظرفیت ۳ هزار تن تولید می شود، بیان كرد: با عنایت به تحریم ها برخی محصولات و قطعات مانند لودسل با تناژ بالا در فهرست تحریم ها قرار گرفت، به همین خاطر متخصصین جوان این شركت با طراحی و ارتقاء نمونه های موجود، برای نخستین بار در كشور مبادرت به ساخت لودسل با ظرفیت ۳ هزار تن كردند.
وی با اشاره به اینكه از این لودسل می تواند در صنایع فولاد بهره برد، افزود: قیمت محصول مشابه خارجی بیشتر از ۱ میلیارد تومان است كه این شركت موفق شده با مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان آنرا با همان كیفیت به مشتریان صنعتی خود عرضه نماید.

فروردین درباره فرصت هایی كه تحریم ایجاد كرده، اظهار داشت: بعد از تحریم ها به خاطر افزایش قیمت محصولات خارجی، واردات آنها توجیه اقتصادی خودرا از دست داد و این مساله فرصتی ایجاد كرد تا شركت های دانش بنیانی مانند ما، بتوانند نسبت به بومی سازی قطعات و ماشین آلات مورد نیاز اقدام نمایند.
وی افزود: اگر مسئولین امر بتوانند با سیاست گذاری و تدبیر مناسب، مشتریان بزرگ صنعتی را مجاب كنند تا شركت های دانش بنیان مانند ما را در اولویت تصفیه حساب قرار دهند، این مسئله می تواند كمك بزرگی به ما باشد.


منبع:

1398/06/21
12:41:34
5.0 / 5
4377
تگهای خبر: شركت , صنعت , طراحی , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید