تحریم هكرهای كره شمالی دست و پای آنها را نمی بندد!

تحریم هكرهای كره شمالی دست و پای آنها را نمی بندد!

به گزارش بست روید با اینكه وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریكا اخیرا اعلام نموده است سه گروه از هكرهای حرفه ای تحت حمایت دولت كره شمالی را تحریم كرده است، خیلی از كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری همچنان از تشدید و ادامه فعالیت این هكرها ابراز نگرانی كرده اند.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، مقامات وزارت خزانه داری ایالات متحده آمركا اخیرا اعلام نموده اند كه سه گروه از هكرها و مجرمان سایبری حرفه ای را كه تحت حمایت و نظارت دولت كره شمالی بوده اند، تحریم كرده اند.
این مقامات آمریكایی در مورد تحریم هكرهای كره شمالی خاطرنشان كرده اند كه این سه گروه هكری كه لازاروس، بلونوروف و آنداریال نام دارند، در سال های اخیر به پیونگ یانگ كمك بسزایی كرده اند تا بودجه و دانش لازم را برای رسیدن به اهداف نظامی، موشكی و تسلیحاتی خود كسب كند.
طبق گزارش وب سایت زد دی نت، گفته می شود این سه گروه از هكرهای كره شمالی تحت نظارت و حمایت سازمان اطلاعاتی و امنیتی پیونگ یانگ بوده و با استفاده از بدافزارهای خطرناك و انتشار آنها به زیرساخت های مختلف نظیر بانك ها، شبكه های ارتباطی، دستگاههای خودپرداز (ATM)، سایت های قماربازی، كازینوهای آنلاین و همینطور مبادلات رمزارزها همچون بیت كوین تلاش در سرقت اطلاعات و منابع مالی قربانیان داشته اند و بدین ترتیب بودجه لازم برای ساخت موشك و تسلیحات نظامی و هسته ای دولت كره شمالی را تامین كرده اند.
با اینكه وزارت خزانه داری آمریكا از تحریم این سه گروه حرفه ای و پیشرفته از مجرمان سایبری و هكرهای تحت حمایت دولت كره شمالی اطلاع داده است، اما همچنان خیلی از كارشناسان، متخصصان و تحلیل گران فعال در حوزه امنیت سایبری در مورد تشدید و ادامه فعالیت های خراب كارانه آنها ابراز نگرانی كرده اند. آنها در ادامه اظهارات خود خاطرنشان كرده اند كه تحریم های آمریكا نمی تواند جلوی نفوذ این گروههای هكری را بگیرد چونكه آنها در سال های اخیر به شدت به سرور، شبكه و زیرساخت های سازمان های دولتی و خصوصی در كشورهای مختلف حمله سایبری و بدافزاری كرده اند و حالا با تحریم آمریكا بعید به نظر می آید كه دست و پای آنها به میزان قابل توجهی بسته شود.
تابحال كره شمالی همواره متهم ردیف اول یكی از معروف ترین و هولناك ترین حملات سایبری به شمار آمده است كه پارسال ۲۰۱۷ میلادی رخ داد و موسوم به حمله سایبری واناكرای wannacry بود.
با عنایت به افزایش روز افزون حملات سایبری از جانب هكرها، كشورهای مختلف زیادی در سراسر جهان هدف این گونه حملات قرار گرفته اند و صدمه ها و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده اند. آمار حملات سایبری و هك در سال های اخیر، به اوج خود رسیده است. هكرهای تحت حمایت دولت كره شمالی تابحال به زیرساخت های كشورهای گوناگونی در جهان حمله كرده اند كه اهداف و انگیزه های آنها در حملات سایبری و بدافزاری مختلف، متفاوت بوده است.1398/06/24
16:55:39
5.0 / 5
4830
تگهای خبر: سایت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید