حقایقی درباره معروف ترین سرقت های اطلاعاتی جهان

حقایقی درباره معروف ترین سرقت های اطلاعاتی جهان

بست روید: حملات سایبری و سرقت های اطلاعاتی بزرگی در سراسر جهان رخ داده كه منجر به ایجاد صدمات و خسارات جبران ناپذیری در زیرساخت شركت های مختلف شده است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، در سال های اخیر سرقت های اطلاعاتی كه توسط هكرها و مجرمان سایبری صورت می گیرد، شدت گرفته است و با وجود پیشرفته شدن علم و تكنولوژی های مختلف به منظور شناسایی زودهنگام نفوذ هكرها به سرورها و سیستم های كاربران و شركت های بزرگ برای دسترسی به اطلاعات محرمانه آنها، همچنان اخبار و گزارش های مختلفی در این خصوص از گوشه و كنار جهان به گوش می رسد.
در این گزارش كه در وب سایت digitalinformationworld آمده است، به مرور حقایقی خواهیم پرداخت كه درباره بزرگترین و معروف ترین سرقت های اطلاعاتی در جهان بوده و به احتمال زیاد خیل عظیمی از كاربران در فضای مجازی از آنها بی خبرند:
۱. از سال ۲۰۱۳ میلادی تابحال بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۷۱۷ میلیون و ۶۱۸ هزار و ۲۸۶ سرقت اطلاعاتی در سراسر جهان به ثبت رسیده است.
۲. در ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی یك هكر روسی تحت عنوان peace به بالغ بر ۱۱۷ میلیون آدرس پست الكترونیك و پسورد كاربران در شبكه اجتماعی لینكدین دسترسی پیدا كرد.
۳. در سال ۲۰۱۶ میلادی، موسسات تحقیقاتی و آماری فعال در حوزه امنیت سایبری اعلام نمودند كه ۴۵.۹ درصد از سرقت های اطلاعاتی كه در ایالات متحده آمریكا رخ داده است، بخش تجارت و شركت های فعال در این عرصه در این كشور را هدف گرفته است.
۴. در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲۹.۲ درصد از سرقت های اطلاعاتی در ایالات متحده آمریكا در بخش سلامت، بهداشت و درمان رخ داده است.
۵. ۱۰.۹ درصد از حملات سایبری آمریكا در سال قبل میلادی نیز به بخش بانكداری و اقتصاد مالی اختصاص یافته است. این در حالیست كه تنها هشت درصد از سرقت های اطلاعاتی در بخش دولتی و نظامی روی داده است.
۶. در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی بالغ بر سه میلیارد و ۳۵۳ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۷۰۸ سرقت اطلاعاتی به ثبت رسید.
۷. در سال ۲۰۱۸ میلادی، اطلاعات بالغ بر ۵۰ میلیون كاربر فعال در شبكه اجتماعی فیسبوك تحت تاثیر همكاری با موسسه تحقیقاتی و مشاوره ای كمبریج آنالتیكا و حمله سایبری متعاقب آن دزدیده شد.
۸. در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۸۶ درصد از سرقت های اطلاعات و حملات سایبری در منطقه آمریكای شمالی صورت گرفته است.
۹. این در حالیست كه در اروپا و شرق آسیا و اقیانوسیه، این رقم شش درصد گزارش و اعلام شده است.
۱۰. یك درصد از حملات سایبری و سرقت های اطلاعاتی نیز در خاورمیانه و آفریقا صورت گرفته است.
۱۱. در جهان هزینه و خسارات هر سرقت اطلاعاتی به صورت متوسط ۶.۴ درصد گزارش و اعلام شده است.
۱۲. علت رخ دادن ۴۲ درصد از سرقت های اطلاعاتی در جهان، نفوذ هكرها و مجرمان سایبری است. این در حالیست كه ۲۹ درصد از سرقت های اطلاعاتی به خاطر ضعف امنیتی و قطعی سیستم و سرورهای شركت های مختلف رخ می دهد.
منبع:

1398/06/24
20:33:02
5.0 / 5
4545
تگهای خبر: تكنولوژی , سایت , سیستم , شركت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید