تصفیه آب بدون هدر رفت امكانپذیر شد

تصفیه آب بدون هدر رفت امكانپذیر شد

به گزارش بست روید یكی از شركت های داخلی با تلاش و همت متخصصان خود توانست، دستگاه تصفیه آب بدون هدر رفت و پساب را طراحی و تولید نماید.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عقیل امانی مدیر عامل یك شركت دانش بنیان اظهار داشت: این سیستم برای اولین بار در كشور عرضه شده و در دنیا بی نظیر است. دستگاه تولیدی ما عمر بسیار بالا و مصرف پایینی دارد. این سیستم دارای گواهی ثبت اختراع، تاییدیه عالی ترین مرجع علمی كشور، گواهی نامه تست آب ورودی و خروجی از سازمان آب و فاضلاب و گواهی آنالیز آب از آزمایشگاه آب و خاك شاهرود است.
وی اضافه كرد: دستگاه های تصفیه آب خانگی موجود در بازار كه با سیستم RO كار می كنند به ازاء هر لیتر آب تصفیه مقدار ۳ لیتر آب شرب را هدر می دهد و آنرا به فاضلاب منتقل می كند. اما دستگاه تولیدی ما هدر رفت آب ندارد و تمام مراحل تولید آزمایشی و مراحل اتوماسیون دستگاه با موفقیت صورت گرفته و الان وارد بازار كشور شده است.
به گفته وی، عملكرد این دستگاه تصفیه ساده به نظر می رسد اما از پیچیدگی بسیار علمی و تجربی برخوردار می باشد. عملیات این سیستم جدید را به دو بخش می توان تقسیم كرد. موتور پرقدرت كه علاوه بر تامین فشار آب مورد نیاز دستگاه از یك طرف و عمل تزریق دور ریز دستگاه با فشار لازم بدون برگشت به لوله آب خام از سوی دیگر تامین می كند بخش نخست این دستگاه است.
وی اظهار داشت: در بخش دوم در واقع عملیات بازچرخانی دورریز در یك سیكل نیمه بسته با آب خام مخلوط می شود و امكان مجدد آن به دستگاه هم كم اثر و حتی بی اثر می شود. بطوریكه نه تنها عملیات فیلتراسیون دستگاه به خوبی صورت می گیرد و لطمه ای به بار نمی آورد بلكه دو منظوره بودن فشار موتور نیز، به لوله آب شهری فشار مضاعف وارد نمی نماید.
امانی افزود: تولید این دستگاه جدید ۷ مرحله ای و ۸ مرحله ای است. این دستگاه بعد از تصفیه، آب را به صورت آب قلیایی و Ph نرمال در می آورد و متناسب با سوخت ساز بدن آب را تصفیه می كند. ظرفیت تولید این دستگاه، ۲۰۰ لیتر در دوز است.

1398/07/07
18:44:21
5.0 / 5
4102
تگهای خبر: سیستم , شركت , طراحی , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید