نانوآمولوسیون ضدسرطان با قابلیت تسریع تولید سلول های سفید خون

نانوآمولوسیون ضدسرطان با قابلیت تسریع تولید سلول های سفید خون

بست روید: یكی از شركت های فعال در حوزه نانودارو، به دنبال ثبت پتنت مربوط به فناوری است كه در آن از نانوآمولوسیون برای از بین بردن سلول های سرطانی و كمك به احیاء سلول های سفید خون استفاده می شود.به گزارش بست روید به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، تراپیوتیكس سلوشنز اینترنشنال (Therapeutics Solutions International) اعلام نمود كه این شركت در حال ثبت پتنت مربوط به فناوری موسوم به NanoStilbene™ است كه در آن از ماده فعالی به نام پتروستیلبن استفاده شده است كه می تواند به بهبود سلول های خون پس از شیمی درمانی كمك نماید.
نوتروپنیا یك ناهنجاری كاهش تعداد سلول های سفید خون است كه اگر شدت پیدا كند خطر جانی خواهد داشت. این بیماری یكی از اثرات جانبی درمان سرطان با شیمی درمانی یا رادیودرمانی است.
در حیواناتی كه با عامل ۵ فلوروراسیل درمان شده اند، استفاده از این نانودارو باعث شده تا احیاء سلول های سفید خون خیلی سریع صورت گیرد. این نتایج در مورد مواد دیگر شیمی درمانی نیز به دست آمده است.
جیمز ولتمایر از پژوهشگران ارشد این شركت می گوید: ما قبل از این گزارش كرده بودیم كه نانوداروی NanoStilbene™ می تواند برای از بین بردن سلول های سرطانی به كار رود. این داده های جدید از امكان بهبود كسانی كه در معرض شیمی درمانی قرار گرفته اند پشتیبانی می كند. این نانودارو برای محافظت از این بیماران پس از شیمی درمانی مناسب می باشد. بیمارانی كه شیمی درمانی روی آنها انجام و گرفتار كاهش سلول سفید خون شده اند، این كار سبب افزایش احتمال بیماری های عفونی می شود.
این نانودارو نه تنها می تواند احیاء سلول های سفید خون را تسریع كند بلكه به سبب داشتن خواص ضدسرطان به از بین بردن سلول های سرطانی نیز كمك می نماید. در واقع این دارو فعالیت های مختلفی در بدن دارد. به ندرت می توان دارویی یافت كه هم سبب كاهش رشد سلول های سرطانی شود و هم به صورت هم زمان سیستم ایمنی بدن را تحریك كرده و مغز قرمز استخوان را از گزند مواد سمی شیمی درمانی مصون دارد.
NanoStilbene یك نانوآمولوسیون حاوی نانوذرات پتروستیلبن با ابعاد ۷۵ تا ۱۰۰ نانومتر است. این نانوذرات برای درمان سرطان و برخی اختلالات التهابی قابل استفاده می باشد. این دارو می تواند نسل جدیدی از تركیبات غیرسمی برای درمان سرطان باشد كه سیستم ایمنی بدن را نیز تحریك می كند.


منبع:

1398/07/09
14:04:37
5.0 / 5
4607
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید