تولید ۲۰۰محصول در حوزه اسباب بازی توسط شركتهای خلاق

تولید ۲۰۰محصول در حوزه اسباب بازی توسط شركتهای خلاق

بست روید: ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برآورد كرده كه 76 شركت خلاق 200 محصول را در حوزه اسباب بازی ارائه كرده اند.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آموزش های ارائه شده به كودك و ابزارهای مورد استفاده او خصوصاً اسباب بازی، همچون منابع شكل گیری در هویت فرهنگی هستند.
هر اسباب بازی حاوی پیامی است كه می تواند به نقش بستن باورها و ارزش ها در ذهن كودك كمك نماید. با ورود این پیام ها نظام فكری، شخصیتی و هویتی كودك و به تبع آن جامعه شكل می گیرد. بدین جهت با عنایت به نقش مهم بازی و اسباب بازی در انتقال ارزش ها و فرهنگ جوامع، امروزه اسباب بازی بعنوان یك رسانه مطرح می شود. بازی شادترین و سازنده ترین فعالیتی است كه كودكان در طول دوران كودكی انجام می دهند.
ایجاد فضای حمایتی از ایده پردازان ایرانی، ترویج و توسعه خلاقیت و نوآوری در صنعت اسباب بازی، اعتبار بخشی به فعالیت های پژوهشگران حوزه اسباب بازی، گسترش ارتباط با مراكز علمی و پژوهشی، شناخت اولویت های مهم صنعت اسباب بازی و هم افزایی سازمان های دولتی و بخش خصوصی برای شناسایی و حل مسائل و مشكلات صنعت اسباب بازی، همچون مواردی است كه نهادهای متولی به آن اهتمام دارند.
محمد حسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری با تاكید بر اینكه نیازمند ساخت یك زیست بوم در صنایع خلاق و فرهنگی هستیم اظهار داشت: وقتی یك انیمیشن تولید می شود، سپس عروسك ها، لباس كودك، خمیردندان و مسواك، روتختی و غیره به ترتیب به بازار عرضه می شود. این اتفاق را می توان یك هم افزایی میان زیربخش های حوزه صنایع فرهنگی دانست. هم اكنون برمبنای برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق، برخی برنامه های حمایتی از شركت های دانش بنیان، خلاق و فناور این حوزه صورت می پذیرد كه از آن جمله می توان به برگزاری رویدادهای ایده پردازی در امتداد توسعه محتوا، پشتیبانی از بسته های تبلیغی و ترویجی و پشتیبانی از حضور در نمایشگاههای داخلی و بین المللی اشاره نمود.
وی اضافه كرد: الان برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق فهرست ۷۶ شركت خلاق در عرصه تولید اسباب بازی را با قریب ۲۰۰ محصول ارائه كرده است.


منبع:

1398/07/10
15:50:02
5.0 / 5
4354
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید