رونمایی از نسخه سرنشین دار ایستگاه فضایی چین

رونمایی از نسخه سرنشین دار ایستگاه فضایی چین

بست روید: چین از نسخه ایستگاه فضایی سرنشین دار خود رونمایی كرده است. این مقر احیانا بعد از بازنشسته شدن ایستگاه فضایی بین المللی جایگزین آن در مدار زمین می گردد.به گزارش بست روید به نقل از خبرگزاری فرانسه، چین از نسخه اولین ایستگاه فضایی سرنشین دار خود رونمایی كرده است. این مقر جایگزین ایستگاه فضایی بین المللی می گردد و در حقیقت سمبلی از بلندپروازی های چین در ورای زمین است.
این ماژول ۱۷ متری كه درنمایشگاه هوایی دوسالانه رونمایی شده، توجه خیلی از بازدیدكنندگان را به خود جلب كرد.

به هرحال ماژول مذكور كه «Heavenly Palace» نام گرفته همراه دو ماژول دیگر برای آزمایش های علمی به كار گرفته می گردد. همه این ماژول ها مجهز به پنل های خورشیدی هستند. ۳ فضانورد به صورت دائم در این آزمایشگاه فضایی ۶۰ تنی حاضر خواهند بود. خدمه آن می توانند تحقیقات بیولوژیكی و گرانشی انجام دهند. پیش بینی می گردد ساخت این ماژول ها در ۲۰۲۲ میلادی تكمیل شود.

عمر این ایستگاه هم حدود ۱۰ سال تخمین زده می گردد.
چین در ماه می اعلام نمود تمام كشورها می توانند از این ایستگاه برای انجام آزمایش های فضایی استفاده كنند.
درهمین راستا سازمان فضایی اروپا، فضانوردانی به چین فرستاده تا آموزش های لازم برای فعالیت در ایستگاه فضایی چین را دریافت نمایند. ایستگاه فضایی بین المللی حاصل همكاری آمریكا، روسیه، كانادا، اروپا و ژاپن است. این ایستگاه از ۱۹۹۸ میلادی فعالیت خویش را آغاز كرد اما در ۲۰۲۴ میلادی بازنشسته می گردد. بعد از آن چین تنها كشوری خواهد بود كه ایستگاه فضایی در مدار زمین دارد. البته این ایستگاه بسیار كوچكتر از ISS است. ISS با وزن ۴۰۰ تن به اندازه یك زمین فوتبال آمریكایی است.

1397/08/16
14:46:01
5.0 / 5
5317
تگهای خبر: بین المللی , ماژول
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید